آیا فیزیوتراپی می‌تواند طول عمر را بهبود بخشد؟

نویسنده admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ تیر ۱۴۰۳

تا پایان قرن گذشته، زندگی طولانی فقط یک رؤیا بود. بر اساس گزارش‌ها، میانگین طول عمر در سطح جهان‌بین 30 تا 50 سال متغیر بود. اما بعدازآن واکسن‌ها و آنتی‌بیوتیک‌ها آمدند و میانگین طول عمر امروز 70 سال است که در بیشتر کشورها تا 80 سال افزایش‌یافته است. این امر باعث شده است تا مردم بیشتر به داروها برای حفظ سلامت خود اعتماد کنند.

این‌یک واقعیت کمتر شناخته‌شده است که درمان‌هایی که با کمک فیزیوتراپی انجام می‌شود به درمان بسیاری از مشکلات کمک می‌کند و به ما نیز کمک می‌کند تا طولانی زندگی کنیم. فیزیوتراپی درمانی بدون دارو است. درمانی که از طریق تمرینات خاص، تکنیک‌های دست‌کاری و تجهیزات مکانیکی انجام می‌شود. درمان با کمک دارو اشتباه نیست، اما در برخی موارد ممکن است عوارض جانبی متعددی داشته باشد. هیچ ورزش یا درمانی در فیزیوتراپی بدون بررسی زمینه بیماری توصیه نمی‌شود.

فیزیوتراپی نسبت به داروها مزیت دارد: این روش عوارض جانبی ندارد و بیماران احساس آرامش می‌کنند. نتایج فیزیوتراپی عمدتاً مثبت و طولانی‌مدت هستند، اگرچه ممکن است بهبودی مشکلات به زمان نیاز داشته باشد. بیماران فلج، اختلالات عصبی، ناتوانیهای ناشی از تصادف، لغزش دیسک، شکستگی یا سایر مشکلات عضلانی و حتی معتادان به مواد مخدر طی چند سال گذشته با کمک فیزیوتراپی درمان شدهاند.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *