تاثیر فیزیوتراپی بر تسکین درد

نویسنده admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

درمان فیزیوتراپی برای تسکین درد ممکن است شامل ماساژ بافت نرم و کشش برای از بین بردن تنش و اسپاسم، تحرک مفصل، طب سوزنی، الکتروتراپی، ورزش‌های اصلاحی، آگاهی از وضعیت بدنی و توصیه‌هایی در مورد چگونگی غلبه بر درد در فعالیت‌های روزانه باشد.

فیزیوتراپی استفاده از روش‌های فیزیکی برای درمان بیماری، آسیب یا اختلال است. فیزیوتراپیست ها از این روش‌ها برای کمک به بیماران در حفظ یک زندگی مستقل و فعال هم در محل کار و هم در خانه استفاده می‌کنند.

نقش فیزیوتراپی در درمان درد مزمن:

روش‌های مختلفی برای کنترل درد وجود دارد که فیزیوتراپیست ها از آن‌ها برای بیماران خود استفاده می‌کنند. در طولانی‌مدت این روش‌ها برای تسکین درد بسیار مؤثر هستند.

این روش‌ها عبارت‌اند از:

فیزیوتراپی درمان دستی: استفاده از ابزار یا دست برای انجام درمان دستی بر روی بافت نرم، به عضلات فشار وارد می‌کند و مفاصل را دست‌کاری می‌کند تا درد ناشی از تنش و اختلال عملکرد مفاصل و ماهیچه‌ها را تسکین دهد. این به بهبود حرکت کمک می‌کند.

ماساژ درمانی: این روش با آرام کردن عضلات دردناک، مفاصل و تاندون‌ها به درمان درد کمک می‌کند. همچنین استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، ماساژ رشته‌های عصبی را تحریک می‌کند و پیام‌های درد بین مغز و سایر قسمت‌های بدن را مختل می‌کند. به‌این‌ترتیب، به “بستن دروازه درد” کمک می‌کند.

سوزن خشک: این روش همراه با سایر مداخلات فیزیوتراپی، بافت عضلانی را درمان می‌کند. هدف از درمان کاهش درد، بازگرداندن عملکرد بافت و غیرفعال کردن نقاط ماشه‌ای است.

همچنین فیزیوتراپی شامل تمرینات خاصی است که بیمار می‌تواند در خانه انجام دهد تا سلامت خود را بهبود بخشد و قدرت بدن را افزایش دهد. این تمرین‌ها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که قابل‌اجرا، عملی و در دسترس باشند. این به بیمار کمک می‌کند تا تلاش‌ها و نتایج را تحت نظارت حداقلی به حداکثر برساند.

ورزش‌درمانی: یک درمان مؤثر است که بیمار به‌سادگی می‌تواند آن را به‌تنهایی انجام دهد. این‌یک رویکرد گسترده و سیستماتیک است که عملکرد اعضای مختلف بدن، تناسب‌اندام و تحرک را بهبود می‌بخشد به پیشگیری و مدیریت بیماری‌ها و آسیب‌های مختلف کمک می‌کند. همچنین تعادل بین گرما و سرما را در بدن بهبود می‌بخشد

بدن شما مستعد انواع مختلف درد ناشی از علل مختلف است، مانند جراحات، پیری، بیماری و بسیاری موارد دیگر است. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که درد بسته به علت آن به‌درستی کنترل می‌شود تا کیفیت زندگی بهبود یابد. ما با خدمات حرفه‌ای در فیزیوتراپی کاهش دردهای عضلانی و رفع انواع مشکلات را به ارمغان می‌آوریم. ما متعهد هستیم که اطمینان حاصل کنیم که بیماران ما زندگی سالمی دارند تا بهره‌وری آن‌ها را افزایش دهیم.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *