نویسنده admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

فیزیوتراپیست های ورزشی در پیشگیری و مدیریت آسیب‌های ناشی از ورزش و ورزش در تمام سنین و در تمام سطوح توانایی نقش دارند. این فیزیوتراپیست های متخصص، توصیه‌های مبتنی بر شواهد را در مورد مشارکت ایمن در ورزش و ورزش ارائه می‌دهند. علاوه بر این، آن‌ها یک سبک زندگی فعال را برای کمک به افراد در بهبود و حفظ کیفیت زندگی خود ترویج می‌کنند. فیزیوتراپیست‌های ورزشی همچنین نقش بزرگی در کمک به ورزشکاران در تمام سنین و تمام سطوح توانایی برای افزایش عملکرد خوددارند.

نقش فیزیوتراپ ورزشی را می‌توان این‌گونه خلاصه می‌کند: “نقش اساسی فیزیوتراپ ورزشی ارائه درمان و توان‌بخشی آسیب‌ها و همچنین حمایت از عملکرد از طریق مداخلات پیشگیری از آسیب، نگهداری و بازیابی است”.

سازمان فیزیوتراپی ورزشی نیوزلند فیزیوتراپ ورزشی را این‌گونه تعریف می‌کند: “یک حرفه‌ای شناخته‌شده که شایستگی‌های پیشرفته‌ای را در ترویج مشارکت ایمن در فعالیت‌های بدنی، ارائه مشاوره و انطباق مداخلات توان‌بخشی و تمرینی به‌منظور پیشگیری از آسیب، بازیابی عملکرد مطلوب و کمک به افزایش عملکرد ورزشی نشان می‌دهد. بسیاری از فیزیوتراپیست ها با ورزشکاران در مطب خصوصی یا محیط‌های کلینیک کار می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند در ورزش‌های اجتماعی و باشگاهی و جلسات آموزشی شرکت کنند. فیزیوتراپیست های ورزشی اغلب در ورزشکاران نخبه در ورزش‌های رقابتی و حرفه‌ای کار می‌کنند، با ورزشکاران یا تیم‌های نخبه کار می‌کنند و خدمات خود را با سایر متخصصان پزشکی، مربیان، کارکنان قدرتی و تهویه مطبوع و سایر کارکنان پشتیبانی یکپارچه می‌کنند.

فیزیوتراپیست های ورزشی به‌طور فعال در سازمان‌های مختلف ورزشی برای هماهنگی خدمات فیزیوتراپی، پیشگیری از آسیب، توان‌بخشی و برنامه‌های نظارت بر آسیب مشارکت دارند.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *