توصیه رفتن به استخر در کنار انجام فیزیوتراپی

نویسنده admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ تیر ۱۴۰۳

متخصصان ارتوپدی و فیزیوتراپی، در کنار تجویز انجام فیزیوتراپی، به بیماران توصیه می‌کنند که به استخر بروند. استخر و آب‌درمانی یکی از تمرینات مؤثر توان‌بخشی برای آسیب‌های رباط، تاندوم و ماهیچه‌ها است.

راه رفتن در استخر یکی از بهترین روش‌ها برای توانمندسازی و قوی‌تر کردن ماهیچه‌ها است. فعالیت در استخر به‌صورت مستقیم ماهیچه‌ها را درگیر می‌کند، بدون آنکه فشاری چندانی به رباط‌ها، تاندوم و مفاصل وارد شود. به دلیل کم شدن وزن در آب، فشار بسیار کمتری به قسمت‌هایی از بدن نظیر زانو وارد می‌شود. پس افرادی که در ناحیه‌های مچ پا، زانو، کمر و برخی نواحی دیگر مشکلاتی دارند می‌توانند با راه رفتن در آب ماهیچه‌های قسمت‌های مختلف بدن خود را تقویت نمایند. واضح است که در صورت قوی‌تر شدن ماهیچه‌ها، فشار کمتری به قسمت‌های حساس نظیر مفاصل، رباط‌ها و.. وارد می‌شود. از سوی دیگر رفتن به استخر به‌عنوان ورزشی مناسب باعث لاغرتر شدن افراد می‌شود.

علاوه بر موارد بالا، انجام فیزیوتراپی در آب می‌تواند برای بهبود شما موثرتر باشد. آب به عنوان یک محیط طبیعی و بدون فشار، برای انجام تمریناتی که نیاز به توانایی بالای بدن دارند، بسیار مناسب است. این شامل تمرینات انعطاف پذیری، تعادل و تمرینات مقاومتی می‌شود.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *