نویسنده admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

آیا فیزیوتراپی می‌تواند به درد عصبی کمک کند؟ انواع متعددی از دردهای عصبی وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها سوزن سوزن شدن، بی‌حسی و سیاتیک است. این بیماری معمولاً پاها، دست‌ها، پاها، بازوها و صورت را درگیر می‌کند و اغلب در اثر فشار، پارگی و/یا کشیدگی ایجاد می‌شود. به‌طورکلی، اگر از نوعی درد عصبی رنج می‌برید، علائم می‌تواند شامل سوزن سوزن شدن/خارش کردن، حساسیت، درد، ضربان، درد، ضربه زدن، سوزش و ضعف باشد. هنگامی‌که از آسیب اعصاب محیطی رنج می‌برید، معمولاً به‌عنوان نوروپاتی محیطی شناخته می‌شود.

3 نوع عمده آسیب عصبی:

سه نوع اصلی آسیب عصبی وجود دارد که عبارت‌اند از نوروپراکسی، آکسونوتمزیس و نوروتمزیس. نوروپراکسی زمانی ایجاد می‌شود که هدایت عصبی مسدود شود، اما عصب دست‌نخورده باقی بماند. Axonotmesis به این معنی است که عصب داخلی آسیب‌دیده است، اما عصب بیرونی خوب است. نوروتمزیس جدی‌ترین نوع عارضه عصبی است زیرا زمانی که عصب پاره می‌شود اتفاق می‌افتد. در برخی موارد عصب می‌تواند بهبود یابد، اما اگر پاره شود، ممکن است منجر به آسیب دائمی شود. ازآنجایی‌که اعصاب در بزرگ‌سالان می‌توانند تقریباً هر چهار هفته یک اینچ رشد کنند، اغلب فشرده می‌شوند و باعث ایجاد درد در ستون فقرات می‌شوند. هنگامی‌که از درد عصبی رنج می‌برید، توصیه می‌شود برای ارزیابی حرفه‌ای به پزشک مراجعه کنید. اگر این بیماری تائید شود، می‌توان آن را به‌طور مؤثر از طریق تکنیک‌های مختلف فیزیوتراپی درمان کرد.

هدف ما در انجام فیزیوتراپی عصبی، کمک به بازگرداندن عملکرد و حرکت به مناطق آسیب‌دیده است. این را می‌توان از طریق تعدادی از روش‌ها و تمرین‌هایی که می‌توان در کلینیک یا در خانه انجام داد، به دست آورد. این روش‌ها شامل درمان دستی، TENS (تحریک الکترونیکی)، اولتراسوند، طب سوزنی، ارتز، بریس، ورزش و کشش و فیزیوتراپی دهلیزی و غیره است. تیم حرفه‌ای فیزیوتراپیست ما به شما در حفظ قدرت عضلانی و همچنین بهبود هماهنگی، تعادل و راه رفتن در هنگام رنج عصبی کمک می‌کند. تمرینات بدنی خاصی را می‌توان برای کمک به تسکین درد و تقویت عضلات با بازیابی دامنه حرکتی انجام داد. علاوه بر این، درمان اولتراسوند اغلب به‌عنوان راهی برای تحریک گردش خون در بافت‌های عضلانی استفاده می‌شود، زیرا می‌تواند به‌طور مؤثری زمان بهبودی و بهبودی را تسریع بخشد. ما قادر خواهیم بود منشأ و علت آسیب عصبی شما را از طریق آزمایش اولیه شناسایی کنیم و میزان عملکرد شما را تعیین کنیم. چیزهایی که ما به دنبال آن هستیم عبارت‌اند از درد، دامنه حرکتی، ضعف عضلانی و اختلالات تعادل.

پس از انجام آزمایش و تشخیص، ما قادر خواهیم بود یک برنامه درمانی متناسب با شرایط و نیازهای خاص شما طراحی کنیم. تأکید تکنیک‌های درمانی ما بر حذف فشار از نواحی آسیب‌دیده است. این را می‌توان با بازگرداندن حرکت طبیعی به مفاصل و بافت‌های نرم انجام داد. درحالی‌که اعصاب تحریک می‌شوند گردش خون بهبود می‌یابد و این به بازگرداندن عملکرد طبیعی و درعین‌حال کاهش درد کمک می‌کند.

اگر عضلات اطراف عصب را منقبض کنند، معمولاً به‌عنوان عصب فشرده شناخته می‌شود. این اغلب در ناحیه گردن رخ می‌دهد و می‌تواند به دلیل وضعیت بد بدن ایجاد شود. در این موارد، فیزیوتراپیست های ما به شما کمک می‌کنند تا وضعیت بدنی مناسب داشته باشید و تمریناتی را برای تسکین درد تجویز می‌کنند.

اگر عصب فشار زیادی بر روی خود داشته باشد، به آن فشار عصبی یا عصب فشرده می‌گویند. این می‌تواند نتیجه رگ‌های خونی بزرگ، فتق دیسک و یا آسیب‌های ستون فقرات باشد. در این حالت ریشه عصب فشرده می‌شود و می‌تواند منجر به کاهش احساس و در موارد جدی حتی فلج شود. برخی از علائم رایج عبارت‌اند از: تکلم، ضعف عضلانی و مشکل درحرکت. یکی از راه‌های درمان این عارضه، اعمال فشار بر روی نواحی خاصی از بدن برای کمک به کاهش فشار روی اعصاب است. برای کمک به خم شدن راحت‌تر اعصاب نیز می‌توان از تکنیک‌های مختلف استفاده کرد.

اگر از پایانه های عصبی آسیب‌دیده رنج می‌برید، ماساژ درمانی ممکن است بهترین راه‌حل باشد زیرا به افزایش گردش خون و التیام عصب کمک می‌کند. علاوه بر این، ماساژ درمانی می‌تواند با ترشح اندورفین در بدن به کاهش درد کمک کند.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *