نویسنده admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۲ تیر ۱۴۰۳

ماساژ یک تکنیک قدیمی است که از کشش و فشار در یک جریان ریتمیک استفاده می‌کند. ماساژ درمانی به کاهش تنش در عضلات خاصی که در اثر آسیب یا استرس ایجادشده‌اند کمک می‌کند.  ماساژ درمانی باعث بهبود جریان خون در بدن شده و همچنین روند بهبودی را تسریع می کند.

امروزه ماساژ درمانی بخش جدایی‌ناپذیر فیزیوتراپی را تشکیل می‌دهد. درواقع ماساژ درمانی بخشی از فیزیوتراپی را تشکیل می‌دهد. همچنین شواهدی مبنی بر استفاده از ماساژ در بسیاری از فرهنگ‌های باستانی وجود دارد. ماساژ درمانی به کاهش تنش در عضلاتی که به دلیل آسیب یا استرس ایجادشده‌اند کمک می‌کند. ماساژ درمانی جریان خون را در بدن به راه می‌اندازد و روند بهبودی را تسریع کند.

انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد، اما نوع رایج ماساژ مورداستفاده در فیزیوتراپی، ماساژ اصطکاکی عمیق است. این درمان شامل اعمال فشار عمیق به عضله برای کاهش تنش و بهبودی است.

تجهیزات ماساژور بدن

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی انواع تجهیزات ماساژور وارد بازار شده است؛ ازجمله ماساژور کمر، ماساژور پا، ماساژور گردن و… . ازاین‌رو افراد می‌توانند بدون حضور شخصی به‌عنوان ماساژور، تنها با خرید دستگاه از مزایای ماساژ بهره‌مند شوند.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *