چه زمانی باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنم؟

نویسنده admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۰ تیر ۱۴۰۳

تشخیص اینکه چه زمانی برای صدمات، و دردهای خود به فیزیوتراپیست مراجعه کنید، می‌تواند تصمیمی دشوار باشد. به‌خصوص اگر قبلاً هرگز به فیزیوتراپیست مراجعه نکرده‌اید و مطمئن نیستید که چه‌کاری انجام می‌دهند، یا چه زمانی باید برای درمان تماس بگیرید. فیزیوتراپیست ها در ارزیابی، درمان و مدیریت آسیب متخصص هستند، خواه آسیب شما مربوط به وضعیت بدنی باشد، مربوط به ورزش، مرتبط باکار و… باشد. به برخی از این موقعیت‌ها نگاهی بیندازید تا متوجه شوید چه زمانی باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنید.

چه زمانی باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنم؟

-شما باید به فیزیوتراپیست مراجعه کنید اگر شما با یک مصدومیت مکرر دست‌وپنجه نرم کرده‌اید و تحرک شما در طول سال‌ها کاهش‌یافته است. اگر برای مدت طولانی با همان آسیب دست‌وپنجه نرم کرده‌اید، به‌احتمال‌زیاد آسیبی است که نیاز به ارزیابی و درمان عمیق‌تری دارد تا علت اصلی ادامه وقوع آن را درک کنید. برای این نوع آسیبها، فقط استراحت و گذشت زمان بدون هیچ‌گونه مدیریت یا توان‌بخشی خاصی بهترین راه برای پیشرفت نیست! برای بررسی اینکه آیا به درمان نیاز دارید، توصیه‌هایی دریافت کنید. آسیب‌دیدگی شمارا از ورزش کردن بازمی‌دارد، خواه درد زانو باشد که مانع دویدن شما می‌شود یا آسیب به شانه که توانایی شمارا در وزنه‌برداری در باشگاه محدود می‌کند، و یا درد لگن که شمارا از پیاده‌روی طولانی‌تر در آخر هفته بازمی‌دارد.

ازآنجایی‌که ورزش کلید حفظ سلامتی و تناسب‌اندام است، اگر آسیب‌دیدگی شمارا از انجام تمرینی که دوست دارید بازدارد، باید در مورد نحوه حفظ سطح ورزش خود و درنهایت بازگشت به فعالیت عادی توصیه‌هایی دریافت کنید.

شما از شرایط طولانی‌مدتی مانند آرتریت یا آرتروز رنج می‌برید. افسانه‌های زیادی در مورد آرتریت وجود دارد. بسیاری از آن‌ها ترس را در افرادی که از آن رنج می‌برند ایجاد می‌کندباعث می‌شود فکر کنند باید از ورزش یا انواع خاصی از فعالیت اجتناب کنند. یا حتی اینکه آن‌ها محکوم‌به تعویض مفصل هستنداما همیشه این‌طور نیست! فیزیوتراپیست ها در مدیریت و درمان این شرایط با کمک به ایجاد استحکام و ثبات مفصل متخصص هستنداین کار مزایای زیادی برای درد و عملکرد شما دارد.

اگر در معرض خطر ابتلا به مشکلات گردن و کمر هستید (مثلاً اگر یک کارگر پیشنهادی تمام‌روز پشت میز هستیدمشاغل خاص بیشتر در معرض خطر انواع خاصی از آسیب هستند. به‌عنوان‌مثال، یک کارگر روی میز کار را در نظر بگیریددرد گردن و کمر بسیار شایع است! با افزایش روزافزون سن بازنشستگی، ما باید مطمئن شویم که تمام تلاش خود را برای کاهش خطرات سلامت شغلی که در سنین بالاتر مستعد آن هستیم، انجام می‌دهیم. آسیب‌های ناشی از کار را به‌عنوان درد اجتناب‌ناپذیر نادیده نگیریدآن‌ها نیاز به ارزیابی، رسیدگی و اصلاح دارند. و فیزیوتراپ شما قطعاً می‌تواند در این مورد کمک کند.

-موارد فراوان دیگری نیز وجود دارد که فرد بایستی به فیزیوتراپی مراجعه کند؛ ازجمله عمل جراحی سکته مغزی و… . این موارد با دستور پزشک معالج انجام می‌شود. پزشک معالجه به بررسی شما، شمارا برای انجام فیزیوتراپی به مرکز فیزیوتراپی ارجاع می‌دهد.

با مراجعه به فیزیوتراپ چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی‌که به یک فیزیوتراپیست مراجعه می‌کنید، معمولاً با یک ارزیابی عمیق شروع می‌کنید. این به شما درک دقیقی از نه‌تنها تشخیص آسیب شما می‌دهد، بلکه ایده خوبی از دلایل اصلی ایجاد آسیب را نیز به شما می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، این می‌تواند مربوط به سبک زندگی، ضعف عضلانی، سفتی مفاصل، عدم انعطاف‌پذیری یا تکنیک‌های ورزشی نادرست باشد. فیزیوتراپیست شما بر اساس سبک زندگی و اهداف شما یک برنامه ورزشی و درمانی اختصاصی ایجاد می‌کند که می‌تواند شامل گزینه‌های مختلفی برای کمک به بهبودی شما مانند ماساژ ورزشی یا طب سوزنی باشد. هدف این طرح این است که به‌تدریج شمارا به ورزش بدون درد و زندگی روزمره بدون درد بازگرداند.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *