کاری که فیزیوتراپیست ها آرزو می‌کنند که انجام دهید یا ندهید.

نویسنده admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

فیزیوتراپیست ها افرادی مهربان و دلسوز هستند و دوست دارند شاهد بهبود بیماران خود باشند.. بااین‌حال، گاهی اوقات ممکن است نام امید شوند.

ما فهرستی از مواردی را گردآوری کرده‌ایم که واقعاً دوست داریم بدانید که به شما کمک می‌کند خیلی سریع‌تر بهتر شوید یا در وهله اول از بروز آسیب‌ها جلوگیری کنید.

-ما به دلیلی به شما “برنامه تمرین خانگی” می‌دهیم! فیزیوتراپی فقط مربوط به درمان دستی نیست که درزمانی که در کلینیک با ما هستید دریافت می‌کنید. 99 درصد مواقع ما برای شما یک برنامه ورزشی در خانه تجویز می‌کنیم که باید هرروز در خانه انجام شود. بیشتر پیشرفت شما از انجام تکالیف و توجه به توصیه‌های ما حاصل می‌شود. ممکن است 1 تا 2 ساعت را با ما در کلینیک بگذرانید، اما این کاری است که در بقیه روز انجام می‌دهید که بیشترین تفاوت را ایجاد می‌کند.

-قبل از مراجعه به پزشک، هفته‌ها یا ماه‌ها درد را تحمل نکنید. به‌عنوان یک قاعده کلی، هر چه مدت طولانی‌تری درد داشته باشید، خلاص شدن از آن سخت‌تر است. من معمولاً به مردم می‌گویم: “دردی که بیش از 2 تا 3 روز طول بکشد نیاز به مراجعه به فیزیوتراپیست در اسرع وقت دارد.” مشکل رها کردن درد برای چندین هفته یا ماه این است که احتمالاً شروع به حرکت متفاوت خواهید کرد و از استراتژی‌های غیر بهینه استفاده می‌کنید. این می‌تواند الگوی حرکتی مغز را تغییر دهد و شمارا درراه‌های ناکارآمد خود قرار دهد و همچنین ممکن است منجر به آسیب در سایر نواحی شود.

-از تمرینات خود فیلم یا عکس بگیرید یک دلیل رایج برای پیروی ضعیف از یک برنامه ورزشی خانگی این است که “فراموش کردم چگونه آن‌ها را انجام دهم”. خوب، منصفانه تماس بگیرید، تلاش برای به خاطر سپردن تمرینات جدید و تکنیک صحیح می‌تواند کمی دشوار باشد. با فناوری امروزی، همه گوشی‌ها دارای یک ویدیو یا دوربین هستند، این به معنای هیچ بهانه‌ای نیست. از فیزیوتراپیست خود بخواهید که از شما در حال انجام تمرینات فیلم‌برداری کند تا بتوانید زمانی که به خانه برگشتید و باید برنامه خود را انجام دهید، دوباره آن را تماشا کنید.

-در تمام زندگی خود فعال باشید شرکت در ورزش و فعالیت بدنی برای سلامت و تندرستی کلی شما مهم است. در جامعه امروزی که زمان زیادی صرف نشستن می‌شود، باید این زمان بی‌تحرکی را از بین ببرید تا از آسیب‌های ناشی از وضعیت‌های طولانی‌مدت و عدم تحمل وزن جلوگیری کنید. فواید ورزش به‌خوبی شناخته‌شده است، بااین‌حال بسیاری از افراد هنوز از قرار دادن 30 دقیقه فعالیت در روز غافل می‌شوند. ورزش یک اقدام پیشگیرانه عالی است که می‌توانید برای محافظت در برابر بیماری انجام دهید و صرف‌نظر از سن شما نباید نادیده گرفته شود.

-مراقب وضعیت بدن خود باشید با افزایش تعداد کارمندان میز کار، شاهد مقدار فزاینده‌ای از کمردرد و گردن درد مربوط به وضعیت هستیم. این بیشتر به تنظیم نامناسب میز، نشستن طولانی‌مدت (8 ساعت در روز)، آگاهی ضعیف از وضعیت بدن یا تغییرات تدریجی وضعیت بدن در طول زمان مربوط می‌شود. بسیاری از اختلالات وضعیتی از طریق اتخاذ شیوه‌های خوب وضعیتی، استفاده از میز ایستاده در صورت امکان، بررسی تنظیمات محل کار و کاهش زمان بی‌تحرکی با ورزش قابل‌اجتناب هستند.

-افرادی که در مشاغل یدی کار می‌کنند همچنین باید مراقب نحوه بلند کردن و حرکت خود در طول روز باشند تا از آسیب دیدن جلوگیری کنند. ما اغلب شاهد تمرینات با پشت بد هستیم که معمولاً به دلیل عادات و تکنیک‌های ضعیف در کار در مدت‌زمان طولانی است.

-وزن خود را کنترل کنید اضافه‌وزن یا چاقی فشار بیشتری بر مفاصل بدن وارد می‌کند. این می‌تواند منجر به افزایش استئوآرتریت، سایش غضروف، کاهش ظرفیت هوازی و بسیاری دیگر از نگرانی‌های سلامتی شود. برای بسیاری از افراد در این گروه جمعیت، درد کمر یا زانو آن‌ها با کاهش وزن متوسط ​​15-10 کیلوگرم به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد، اگرچه در برخی موارد هدف نهایی ممکن است کاهش 20 تا 30 کیلوگرمی باشد. برخی افراد کاهش وزن را واقعاً دشوار می‌دانند و این به دلیل انگیزه ضعیف، کمبود زمان، کمبود دانش و غیره است. اگر به دنبال حمایت خانواده و دوستان باشید و از متخصصان بهداشتی واجد شرایط بپرسید، احتمالاً به هدف کاهش وزن پایبند خواهید بود.

-از جستجوی درد و بیماری خود در گوگل اجتناب کنید. البته این می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد که درد یا آسیب خود را در تلاش برای تشخیص آنچه در حال وقوع است جستجو کنید. چند نفر به فیزیوتراپی آمدند و گفتند “این مصدومیت من است”. بااین‌حال، پس از پرسیدن چند سؤال، این خود تشخیص داده شد زیرا با صورت‌حساب گوگل مطابقت داشت. در برخی موارد حق با مردم بوده است اما در موارد دیگر حق با آن‌ها نبوده است. من متوجه شدم که تلاش برای کشف آنچه در حال وقوع است تنها می‌تواند اضطراب و ترس مرتبط با درد را افزایش دهد. تقریباً می‌توانم تضمین کنم که نتایج از سرطان گرفته تا کشیدگی جزئی عضلانی و تعدادی تشخیص دیگر دراین‌بین متغیر است. بهترین ایده این است که پزشک خود را ببینید و آن را تشخیص دهید. سپس می‌توانید در مورد جایی که می‌توانید در مورد آسیب خود بیشتر بخوانید، راهنمایی بخواهید. آن را دراز کنید متعادل کردن فعالیت بدنی، ورزش و وضعیت‌های طولانی‌مدت همراه با کشش برای حفظ بدن بسیار مهم است.

-متعادل کردن فعالیت بدنی، ورزش و وضعیت‌های طولانی‌مدت همراه با کشش برای حفظ روابط طولی صحیح بین عضلات بسیار مهم است. ماهیچه‌ها می‌توانند سفت و کوتاه شوند که ممکن است کارایی حرکت را کاهش دهد و به آسیب کمک کند. برای مثال سفت شدن عضلات همسترینگ یا خم کننده ران می‌تواند منجر به کمردرد شود. توصیه می‌کنیم هر دو روز یک‌بار 10 تا 15 دقیقه برای انجام برخی حرکت‌های کششی اصلی وقت بگذارید.

-روی تجهیزات و کفش‌های ورزشی باکیفیت خوب سرمایه‌گذاری کنید اگر قصد دارید در ورزش و فعالیت بدنی شرکت کنید، باید تجهیزات حفاظتی باکیفیت مناسب و مخصوص ورزش و نیازهای خود خریداری کنید. شما فقط یک بدن دارید و بیشتر اعضای بدن غیرقابل تعویض هستند. کفش یکی دیگر از نکات مهم است.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *