نویسنده admin
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

فیزیوتراپی یک حرفه مبتنی بر علم است و رویکرد “تمام افراد” را برای سلامتی و رفاه در نظر می‌گیرد که شامل شیوه زندگی عمومی بیمار می‌شود. فیزیوتراپی در اصل مشارکت بیمار در مراقبت از خود، از طریق آموزش، آگاهی، توانمندسازی و مشارکت در درمان است. شما می‌توانید از فیزیوتراپی در هر زمان از زندگی خود استفاده کنید. فیزیوتراپی به کمردرد یا آسیب ناگهانی، مدیریت بیماری‌های طولانی‌مدت مانند آسم و آمادگی برای زایمان یا رویداد ورزشی کمک می‌کند

فیزیوتراپیست کیست؟

فیزیوتراپیست ها متخصصان بهداشتی هستند که برای توان‌بخشی و حفظ توانایی بدنی مطلوب و سبک زندگی سالم ضروری هستند. آن‌ها افراد در هر سنی و با هر زمینه‌ای را درمان می‌کنند – بیماران ممکن است دچار کمردرد، آسیب ناشی از کار، فیبروز کیستیک، آسم، سکته مغزی باشند یا از آرتروز یا دیابت رنج ببرند. بیماران ممکن است در حال نقاهت پس از یک تصادف، یک آسیب ورزشی یا ممکن است تحت عمل جراحی قلب قرارگرفته باشند. .فیزیوتراپیست ها برای ارزیابی، درمان و پیشگیری از طیف وسیعی از محدودیت‌ها و اختلالات فیزیکی آموزش‌دیده‌اند.

فیزیوتراپیست ها برای ارزیابی، درمان، پیشگیری و به حداقل رساندن خطر برای طیف گسترده‌ای از محدودیت‌های فیزیکی و اختلال عملکرد بدن آموزش‌دیده‌اند. آن‌ها از روش‌های درمانی مانند تمرینات، تکنیک‌های دستی و الکتروتراپی برای کمک به بیماران خود برای داشتن زندگی فعال و سازنده استفاده می‌کنند. فیزیوتراپیست‌ها با به‌کارگیری فناوری‌های جدید، بیماران خود را قادر می‌سازند تا نقش فعال‌تری در توان‌بخشی و مراقبت‌های بهداشتی شخصی خود داشته باشند.فیزیوتراپیست ها متخصصین حرکت و عملکرد هستند که با بیماران خود همکاری می‌کنند، فیزیوتراپیست ها است همچنین می‌توانند با گوش دادن به نیازها و انتظارات بیمار، و همکاری برای برنامه‌ریزی مناسب‌ترین درمان برای هر شرایط فردی، ازجمله تعیین اهداف و … از آسیب بیشتر جلوگیری کند..

این باعث می‌شود فیزیوتراپی به یک حرفه بسیار مفید تبدیل شود. بهترین فیزیوتراپیست ها کسانی هستند که دارای مهارت‌های ارتباطی استثنایی و تمایل واقعی برای بهبود رفاه و کیفیت زندگی دیگران هستند.

فیزیوتراپیست ها از طریق حرکت و ورزش، درمان دستی، آموزش و مشاوره به افراد آسیب‌دیده، بیماری یا ناتوانی کمک می‌کنند. آنها سلامت افراد را در هر سنی حفظ می‌کنند و به بیماران در کنترل درد و جلوگیری از بیماری کمک می‌کنند.

فیزیوتراپی افراد را قادر می‌سازد تا در کار باقی بمانند درحالی‌که به آن‌ها کمک می‌کند تا آنجا که ممکن است مستقل بمانند.

فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت بهداشتی است. فیزیوتراپی‌ها از دانش و مهارت‌های خود برای بهبود طیف وسیعی از شرایط مرتبط با سیستم‌های مختلف بدن استفاده می‌کنند.

فیزیوتراپیست ها در تخصص‌های مختلف درزمینه بهداشت و مراقبت اجتماعی فعالیت می‌کنند. علاوه بر این، برخی از فیزیوتراپیست ها در آموزش، تحقیق و مدیریت خدمات مشارکت دارند.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *