شماره تلفن 56358039
دکتر مجید میزرا حیدری عضو هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی و عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی کشور می باشند. مرکز فیزیوتراپی در اسلامشهر با ا نجام کلیه روش های فیزیوتراپی با بهترین متدهای روز دنیا وقیمت های بسیار مناسب در خدمت عموم مردم عزیز اسلامشهر می باشد. مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر طرف قرار داد با بیمه های تامین اجتماعی ،بیمه نیروهای مسلح و بیمه سلامت می باشد.همچنین این مرکز با بیمه های تکمیلی نظیر بیمه دی و بیمه آتیه سازان نیز طرف قرار داد می باشد. مکان مرکز فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر در مرکز شهر اسلامشهر در خیابان باغ فیض می باشد.این مرکز با بهترین تجهیزات و کادر پرسنلی بسیار با تجربه درحال خدمت رسانی به بیماران عزیز می باشد. فیزیوتراپی اسلامشهر،اسلامشهر فیزیوتراپی،فیزیوتراپی در اسلامشهر،فیزیوتراپی بهترین مرکز فیزیوتراپی در اسلامشهر ،قدیمی ترین مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر، قدیمی ترین مرکز فیزیوتراپی در اسلامشهر،دکتر میرزا حیدری،دکتر خلاقی مقالات و اخبار فیزیوتراپی  
دکتر اسماعیل خلاقی فوق تخصص جراحی و متخصص مغز و اعصاب  و  ستون فقرات  در اسلامشهر     جراحی دیسک کمر و گردن با جدیدترین متدهای روز (جراحی به روش بسته بالیزر ) در اسلامشهر    جراحی شکستگی های ستون فقرات     انجام جدیدترین و کم خطر ترین روشهای جراحی ستون فقرات و گردن با دقت بسیار بالا در بهترین     کلینیک ها و بیمارستانهای کشور         فیزیوتراپی،متخصص،مغز،اعصاب،طب،سوزنی
مرکز تشخیصی درمانی ستون فقرات اسلامشهر با بیش از 18 سال سابقه در زمینه تشخیص و درمان انواع بیماریهای ستون فقرات و گردن در اسلامشهر می باشد .این مرکز علاوه بر دارا بودن پزشکان فوق تخصص جراحی مغز واعصاب دارای کلینیک مجهز فیزیوتراپی می باشد.       تلفن کلینیک فیزیوتراپی :56358039                                                                                         تلفن مطب فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب:09336006440

مرکز فیزیوتراپی و مجتمع تشخیصی درمانی اسلامشهر

انجام فیزیوتراپی در اسلامشهر، درمان کمردرد و بیماری های ستون فقرات ،جراحی ستون فقرات ،جراحی مغز و اعصاب ،طب سوزنی،فیزیوتراپی اسلامشهر

icon متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر

این مجموعه دارای متخصصین مغز و اعصاب و فوق تخصص مغز و اعصاب می باشد که در روزهای زوج ساعت 16 الی 20 در مطب اسلامشهر فعالیت دارند.

icon جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

جدیدترین روش های جراحی ستون فقرات با روش جراحی بسته لیزری (بدون باز کردن سطح بدن)

icon نمونه برداری از ضایعات مغزی

انجام نمونه برداری از ضایعات مغزی به روش نروناویگیشن(عمل جراحی مغز به روش بسته) در مطب متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر

icon  فیزیوتراپی در اسلامشهر

انجام خدمات فیزیوتراپی در اسلامشهر با استفاده از بهترین تجهیزات پزشکی در این مرکز انجام می شود.

 

دکتر اسماعیل خلاقی
مختصری از ما

مرکزفیزیوتراپی اسلامشهر و مرکز تشخیص درمانی ستون فقرات اسلامشهر با جدیدترین تجهیزات روز دنیا در زمینه پزشکی و با پزشکانی زبده و باتجربه در خدمت همشهریان عزیز می باشد .این مرکز با استفاده از متدهای روز دنیا در زمینه ارائه خدمات فیزیوتراپی و  جراحی ستون فقرات (جراحی بسته لیزری )که پیشرفته ترین و کم عارضه ترین روش جراحی شناخته شده می باشد،و همچنین درمان شکستگی های ستون فقرات به صورت بسته بدون بیهوشی از راه پوست Vertebroplasty و kyphoplasty فعالیت دارد.همچنین این مجموعه از حضور دکتر اسماعیل خلاقی فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب بهره مند می باشد.

برای مشاهده مطالب بیشتر در مورد فیزیوتراپی اینجا کلیک کنید.

بیشتر
icon

اطلاعات تماس

آدرس :  اسلامشهر ،  میدان باغ فیض   ،کوچه 9، پلاک 49

تلفن فیزیوتراپی:56358039

تلفن فوق تخصص مغز و اعصاب :09336006440

 

خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی در اسلامشهر

 

صفحه اینستاگرام ما: https://instagram.com/dr.mirzaheydari

 

 

انجام فیزیوتراپی پس از جراحی

در موارد بسیاری پزشکان پس از انجام عمل جراحی ،انجام فیزیوتراپی از محلی که عمل شده است را تجویز می کنند.عمل کمر ،رباط صلیبی زانو ،مفاصل و ... از مواردی هستند که پزشک در برخی موارد اقدام به تجویز فیزیوتراپی در فواصل زمانی معینی می کنند.انجام فیزیوتراپی پس از عمل جراحی ،درمانی مکمل برای بهبود بیماران می باشد.

موردی که باید برای انجام فیزیوتراپی ذکر کرد این هست که انجام فیزیوتراپی تا حدودی زمان بر است و در هر جلسه ممکن است نیم ساعت تا یک ساعت به طول انجامد.همچنین مدت زمان انجام انواع مختلف فیزیوتراپی با یکدیگر متفاوت است.همچنین ممکن است برخی از حرکات فیزیوتراپی باعث ایجاد دردهای خفیفی شود.این مورد در فیزیوتراپی پس از جراحی بیشتر شایع است.از این رو لازم است که بیمار ضمن صبر و حوصله کافی در انجام فیزیوتراپی همکاری لازم را با پزشک داشته باشد و کلیه دستورات پزشک حین فیزیوتراپی را با دقت تمام انجام دهد.

در این مرکز کلیه انواع فیزیوتراپی از همه نقاط بدن انجام می شود.

انجام فیزیوتراپی در مراکز تجاری

برخی از افراد تمایل دارند که فیزیوتراپی را در محل کار خود انجام دهند.معمولا مدیران و رئیسان شرکت ها چنین درخواستی دارند.برای مثال مراکز تجاری فراوانی در شهرستان اسلامشهر هست که مدیران این مراکز از تهران به اسلامشهر مراجعه می کنند.این مدیران ممکن است به دلیل مشغله کاری  تمایل داشته باشند که فیزیوتراپی در محل مرکز تجاریشان انجام شود.در صورتی که مورد فیزیوتراپی در محل بیمار قابل انجام باشد ما قادر به انجام فیزیوتراپی در محل های مورد نظر مشتری را داریم.

 

 حرکات اصلاحی فیزیوتراپی

فیزیوتراپی تنها مختص درمان و بهبود بیماری ها نیست .از فیزیوتراپی می توان برای انجام حرکات اصلاحی و درمان ناهنجاری های اکتسابی و مادرزادی استفاده کرد.برای مثال مشکلاتی نظیر قوز کمر یا صافی کف پا با انجام برخی روش های فیزیوتراپی قابل رفع می باشد.

برندهای معتبر تجهیزات فیزیوتراپی

در زیر نام برخی از تجهیزات فیزیوتراپی به همراه برندهای معتبر تولید کننده آنها را ذکر می کنیم.

لیزر پرتوان شرکت پاگانی ایتالیا

اولترا سوند شرکت انراف هلند

شاک ویو پنوماتیک شرکت اکسین

تکار تراپی شرکت سپهران

دررفتگی شانه

دررفتگی شانه به دلایل متعددی اتفاق می افتد.مشکلات عضلانی مانند ضعف عضلات،ضربه و برخی بیماریهای از عومل بروز دررفتگی شانه هستند.در صورت دررفتگی شانه حفره ای رو شانه ایجاد می شود.وجود دررفتگی را از همین حفره می توان تشخیص داد.

در صورت بروز دررفتگی شانه باید به پزشک متخصص ارتوپد مراجعه کرد.پزشک ارتوپد براساس تشخیص خود بیمار را معالجه و در صورت نیاز به مراکز فیزیوتراپی ارجاع می دهد.

لوازم مصرفی فیزیوتراپی

مراکز فیزیوتراپی مانند سایر مراکز پزشکی نیاز به لوازم مصرفی پزشکی دارند.از لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده گرفته تا  سوزن های مورد استفاده در سوزن خشک و پدهای مختلف فیزیوتراپی و... همه لوازم مصرفی مراکز فیزیوتراپی هستند.استفاده از لوازم فیزیوتراپی خوب و با کیفیت قطعا در روند بهبود بیمار و رضایت بیماران تاثیر گذار می باشد.

مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر از بهترین و با کیفیت ترین لوازم فیزیوتراپی و سایر لوازم مصرفی استفاده می کند.

تاثیر جلسات فیزیوتراپی بر بهبود بیماران

جلسات مستمر و منظم فیزیوتراپی قطعا تاثیر بسیار خوبی بر روند بهبود بیماران خواهد داشت.بیمارانی زیادی با مشکلات خاص به مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر مراجعه می کنند ؛پس از طی دوره فیزیوتراپی این بیماران یا کاملا بهبود می یابند و یا شاهد تاثیر چشم گیری در روند بهبود خود بوده اند.مقایسه وضعیت بیمارانی که برای اولین بار برای انجام فیزیوتراپی به مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر مراجعه می کنند با وضعیتشان با پس از انجام دوره فیزیوتراپی به وضوح تاثیر مثبت انجام فیزیوتراپی بر بیماران را نشان می دهد.

تاثیر نحوه خوابیدن بر ستون فقرات

ما حدود یک سوم از عمر خود را در خواب می گذرانیم .خوابیدن به شکل غلط و اشتباه باعث بروز مشکلات مختلفی در بدن می شود.یکی از عضوهایی از بدن که خوابیدن بد می تواند بر آن تاثیر منفی زیادی بگذرد ،فقرات گردن و کل ستون فقرات است.در حین خوابیدن مهره های گردنی باید در امتداد ستون فقرات و در یک خط باشد.در صورتی که گردن بالاتر و یا پایین تر بیافتد فقرات گردنی با ستون فقرات در یک مسیر نخواهند بود؛این امر می تواند منشا بسیاری از مشکلات ستون فقرات باشد.

لیزردرمانی در مرکز فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر

مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر مجهز به تجهیزات بسیار گسترده و متنوع فیزیوتراپی است .یکی از این تجهیزات دستگاه لیزر می باشد.برخی از بیماران در کنار فیزیوتراپی نیاز به لیزر درمانی دارند.با استفاده از این دستگاه امور مربطو به لیزر درمانی برای بیماران انجام می شود.کلیه موارد لیزر درمانی در مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر انجام می شود.

دستگاه فیزیوتراپی خانگی

برخی از موارد فیزیوتراپی را می توان در منزل و توسط دستگاههای فیزیوتراپی خانگی انجام داد.در حال حاضر دستگاهها فیزیوتراپی خانگی در بازار موجود می باشند.خرید این دستگاه ها می تواد برای افرادی که نیاز به فیزیوتراپی دارند بسیار مفید باشد.در صورت داشتن این دستگاهها در منزل افراد بدون محدودیت زمانی و بدون مراجعه به مراکز فیزیوتراپی می توانند در منزل از این دستگاهها استفاده نمایند.همچنین این دستگاهها گزینه بسیار مناسبی برای استفاده سالمندان و افراد دارای مشکلات حرکتی می باشد.

دستگاه فیزیوتراپی برای لاغری

با پیشرفت روزافزون علم ،تجهیزات و دستگاههای جدیدی وارد بازار شده است.در زمینه فیزیوتراپی نیز دستگاههای جدید با کاربردهای چندگانه وارد بازار شده اند.امروزه فیزیوتراپی در زمینه لاغری و تناسب اندام نیز حرف هایی برای گفتن دارد.استفاده از دستگاهای فیزیوتراپی برای لاغری از جمله یکی از این دستگاهها می باشد.دستگاههای فیزیوتراپی لاغری را می توان در مراکز فیزیوتراپی،منازل و باشگاهها استفاده کرد.

تعرفه بخش خصوصی فیزیوتراپی 1400

برای دانلود و مشاهده فایل pdf تعرفه های بخش خصوصی فیزیوتراپی برای سال 1400 بر روی لینک زیر کلیک کنید.با توجه به افزایش تعرفه های خصوصی و دولتی موارد فیزیوتراپی،مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر نیز افزایش اخیر را در تعرفه های خود اعمال نموده است.

تعرفه بخش خصوصی 1400

اطلاعیه مهم

در تاریخ 1400/01/25 جلسه ای با حضور مدیریت انجمن فیزیوتراپی کشور با ریاست محترم سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح برگزار گردید.جلسه مزبور پیرامون اجرایی شدن برخی تفاهم نامه ها فی مابین بوده است.نتایج جلسه مزبور به شرح زیر می باشد.

1-نهایی شدن چک لیست نظارتی مراکز فیزیوتراپی

2-همکاری بهتر شعب استانی انجمن فیزیوتراپی در بازدیدهای نظارتی توسط بازرسین خدمات درمانی نیروهای مسلح و ارائه خدمات بهتر

3-عقد قرار داد مجدد با مراکز فیزیوتراپی که در سال 97 به دلیل عدم امضای الحاقیه با بیمه لغو قرار داد شده بودند.

 4-لزوم استفاده از تعرفه واحد کلیه مراکز طرف قرارداد

5-تخفیف برای صندوق خانواده های شهدا و جانبازان

فیزیوتراپی سکته مغزی

در این مرکز فیزیوتراپی برای افرادی که دچار سکته مغزی شده اند به صورت ويژه و کاملا تخصص انجام می شود.این مرکز دارای تخت های ایستا و برقی مخصوص برای انواع فیزیوتراپی ها می باشد.

مشکلات تمدید پروانه موسسات فیزیوتراپی

اخیرا برخی از موسسات و مراکز فیزیوتراپی در اصفهان و خوزستان  با مشکل تمدید پروانه فیزیوتراپی مواجه شده اند .در این خصوص مسئولین مربوطه در انجمن فیزیوتراپی ایران از جمله دکتر مجید میرزا حیدری از طریق مکاتبات و مراجعه حضوری پیگر رفع موانع و مشکلات تمدید پروانه این مراکز می باشند.                                                                                   تاریخ مطلب   99/12/14

جلسه انجمن فیزیوتراپی کشور با بیمه نیروهای مسلح

در تاریخ 5 اسفند 1399 جلسه با حضور اعضای انجمن فیزیوتراپی کشور از جمله دکتر مجید میرزا حیدری با مسئولین بیمه نیروهای مسلح شکل گرفت.در این جلسه پیرامون نحوه پوشش خدمات مندرج در کتاب ارزش نسبی سلامت بحث و گفتگو شد.   

physiotraphy

تاریخ مطلب:99/12/14

تعرفه های جدید فیزیوتراپی با بانک های طرف قرار داد

بدینوسیله به اطلاعاع همکاران فیزیوتراپیست طرف قرار داد با بانک ها می رساند با توجه به ابلاغ افزایش تعرفه فیزیوتراپی توسط هیئت وزیران با تصویب  شورایعالی ، تعرفه درمانی فیزیوتراپی بانکها به شرح زیر می باشد.

فیزیوتراپی یک ناحیه در هر جلسه معالدل 507000 ریال

فیزیوتراپی دو ناحیه 912000 ریال                 

مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر تعرفه های جدید را ازتاریخ 1400/01/15 اعمال نموده است.

طرح حذف دفترچه های کاغذی

طرح حذف دفترچه های کاغذی طرح بسیار بزرگ و مهمی است که سازمان تامین اجتماعی پس از کش و قوص فراوان از اول استفند 99 آن را به اجرا گذاشته است.بر اساس این طرح دفترچه های کاغذی حذف می شود و پزشکان و مراکز درمانی باید نسخه های بیماران را به صورت الکترونیکی ثبت کنند.این طرح در کنار مزایای فراونی که دارد معایبی نیز دارد.یکی از مهمترین معایب این طرح سردرگمی پزشکان ،درمانگاه ها و مردم است.بسیاری از پزشکان معتقدند که زیرساخت و بستر مناسب برای اجرای این طرح حداقل در شرایط فعلی وجود ندارد.مردم نیز آموزش و اطلاع رسانی دقیق در این مورد دریافت نکرده اند.

در کنار موارد ذکر شده برخی پزشکان و درمانگاهها حتی به ساده ترین کامپیوترها نیز مجهز نیستند و با شروع این طرح باید برای تهیه کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی اقدام نمایند.با اینکه حذف دفترچه های کاغذی قدمی مهم در ارائه خدمات الکترونیک است و صرفه جویی فراوانی برای سازمان تامین اجتماعی به همراه دارد اما ممکن است خدمات رسانی پزشکی را با چالش جدیدی مواجه کند.

روش جدید پذیرش و نسخه نویسی بیماران توسط پزشک:

در روش جدید نسخه نویسی برای بیماران که با حذف دفترچه های تامین اجتماعی آغاز شد پزشک باید حتما دارای یک سیستم کامپیوتری متصل به اینترنت باشد.پزشک در سربرگ خود نسخه بیمار را می نویسد.در ضمن کد ملی بیمار نیز حتما باید در پشت نسخه قید شود.بیمار به همراه نسخه پزشک به داروخانه یا مراکز تشخیصی درمانی دیگر مراجعه می کند.مسئول پذیرش نسخه بیمار را دریافت کرد و کد ملی را در سایتی که تامین اجتماعی معرفی کرده وارد می کند.پس از وارد کردن کد ملی بیماردر سایت مزبور کلیه اطلاعات از جمله نسخه ثبت شده توسط پزشک،در سیستم پذیرش کننده ظاهر می شود.مسئول پذیرش نسخه مزبور را از سایت پرینت می گیرد.این پرینت در واقع تاییدیه پذیرش نسخه می باشد.در صورتی که بیمه بیمار به هردلیلی مشکل داشته باشد تاییدیه انجام نخواهد شد.

ما در مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر کلیه موارد مورد نیاز برای پذیرش اینترنتی بیماران را فراهم نموده ایم.

شیفت های کاری فیزیوتراپی در مرکز اسلامشهر

شیفت کاری مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر در دو نوبت صبح و عصر می باشد.شیف اول از ساعت 9 صبح تا 2 بعدازظهر و شیفت دوم از ساعت 3:30 بعداز ظهر تا 7:30 می باشد.کلیه وقت دهی های بیماران در این دو شیفت انجام می شود.

انجام سوزن خشک در اسلامشهر

سوزن خشک یکی از روش های درمانی پرکاربرد در فیزیوتراپی است .در این روش سوزن های مخصوص و ظریفی به نقاط مختلف بدن وارد می شود.نقاطی که باید سوزن خشک در آن وارد شود توسط فیزیوتراپیست مشخص می شود.این روش فیزیوتراپی در درمان گرفتگی عضلات،بهبود جریان خون موثر است.از دیگر مزایای استفاده از سوزن خشک کاهش احساس در در بیماران می باشد.

برخی گمان می کنند که سوزن خشک همان طب سوزنی است در حالیکه این تصور کاملا اشتباه است.طب سوزنی نوع روش قدیمی ،سنتی و شرقی برای درمان می باشد در حالیکه سوزن خشک روشی جدید وغربی است .سوزن های مورد نیاز برای انجام سوزن خشک باید توسط بیمار از مراکز خاص تهیه شود.تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام سوزن خشک توسط توسط پزشک معالج تعیین می شود.در هنگام انجام سوزن خشک پزشک فیزیوتراپیست بایستی حتما در محل حضور داشته باشد و به صورت مکرر در جریان انجام این خدمات برای بیمار باشد.

eslamshahr Physical therapy

مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر به صورت کاملا اختصاصی خدمات سوزن خشک را انجام می دهد.با توجه به اینکه بسیاری از خانم ها برای انجام سوزن خشک به این مجموعه مراجعه می کنند در این مرکز از کارشناسان خانم خدمات سوزن خشک بانوان را انجام می دهند.

تاثیر سبک زندگی صحیح بر سلامت

واضح است که با داشتن سبک زندگی(لایف استایل) صحیح افراد سالم تر خواهند بود.سبک زندگی در کلیه جنبه های زندگی بسیار مهم و اثرگذار است.بسیاری از بیمارانی که برای انجام فیزیوتراپی مراجعه می کنند و از مشکلاتی رنج می برند خود می دانند که سبک زندگی اشتباه یکی از دلایل مراجعه این عزیزان برای فیزیوتراپی است.نحوه نشستن روی زمین،نشستن پشت میز،راه رفتن ،بلند کردن  وسایل و موارد بسیار دیگری بر عملکرد ماهیچه ها ،غضروف ها و ستون فقرات شما در بلند مدت و کوتاه مدت تاثیرگذار است.

متاسفانه برخی افراد حتی با دانشتن این موضوع که سبک زندگی اشتباه می تواند آنها را با مشکلات عدیده ای مواجه کند باز تغیییری در زندگی خود ایجاد نمی کنند و سبک زندگی قبلی خود را دنبال می کنند.این افراد گمان می کنند که در صورت بروز بیماری به هرحال توسط پزشکان درمان خواهند شد.در حالیکه در صورت بروز بیماری احتمال دارد هزینه های هنگفت به همراه درد و استرس فراوان گریبانگیرشان خواهد شد.

سبک زندکی صحیح به همراه ورزش روزانه مهمترین نوع بیمه است که بدن را در مقابل بیماریها بیمه می کند.

انجام فیزیوتراپی در محل در شهر تهران

مرکز فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر در کنار ارائه خدمات فیزیوتراپی در اسلامشهر ،اقدام به ارائه خدمات فیزیوتراپی در محل، در شهر تهران می نماید.به الطبع بسیاری از افرادی که ساکن تهران هستند و تمایل به انجام فیزیوتراپی در مرکز باغ فیض اسلامشهر دارند به دلیل بعد مسافت و فاصله ممکن است از انجام اینکار منصرف شوند.از این رو مرکز فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر تمهیدات ويژه ای برای این قبیل بیماران عزیز در نظر گرفته است.

ما با ارائه خدمات حضوری فیزیوتراپی در هر کجای تهران در خدمت همشهریان عزیز خود در تهران هستیم.جهت ارائه خدمات فیزیوتراپی در تهران بیماران محترم حتما باید نسخه پزشک معالج را داشته باشند.همچنین گرفتن نوبت فیزیوتراپی الزامی می باشد.

 

افزایش قیمت تجهیزات فیزیوتراپی

همانطور که می دانیم اغلب تجهیزات و دستگاههای فیزیوتراپی از خارج از کشور وارد می شوند.با افزایش چند برابری قیمت ارز و دلار قیمت تجهیزات فیزیوتراپی نیز چندین برابر شده است.در حال حاضر شرایط به گونه ای است که راه اندازی مراکز جدید فیزیوتراپی به هیچ وجه به صرفه نمی باشد.همچنین ادامه فعالیت برای بسیاری از مراکز فعال فیزیوتراپی نیز صرفه اقتصادی ندارد.

مرکز فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر در سخت ترین شرایط اقتصادی در کنار بیماران عزیز می باشد و اقدام به خدمات رسانی و سرویس دهی به بیماران عزیز می نماید.

ساعت کاری مرکز فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر

با توجه به انتشار ويروس کرونا ساعت کاری برخی مراکز پزشکی تغییر کرده است.در اینجا به دلیل سوالات بسیار بیماران محترم  لازم می دانیم ذکر کنیم که ساعت کاری مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر هیچگونه تغییری نداشته است و ساعات کاری کماکان مانند روال قبل بوده است.

eslamshahrdrs spine1 1    

مراجعه به پزشک به جای شکسته بند

شاید تا به حال عبارت شکسته بند را شنیده باشید.در گذشته که علوم پزشکی به صورت امروزی ساختاریافته و مدرن نبود از روش های سنتی برای درمان مشکلاتی نظیر شکستگی استخوان های بدن استفاده می شد.افرادی که به عنوان شکسته بند شناخته می شدند با دانش تجربه ای که داشتند به شکسته بندی می پرداختند.جدا از اینکه روش های این افراد صحیح و اثر بخش بوده یا خیر در دنیای مدرن با پیشرفت چشم گیر علم پزشکی جایی برای این قبیل روش ها وجود ندارد.

متاسفانه هنوز هم بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای درمان شکستگی به شکسته بند مراجعه کنند.حتی دیده شده که در موارد بسیار حساس و خطرناکی نظیر مشکلات ستون فقرات،برخی افراد به شکسته بند مراجعه می کنند.جالب است که برخی شکسته بند ها اقدام به تجویز گرفتن عکس رادیولوژی و سی تی اسکن نیز می کنند.بسیار دیده شده است که افراد پس از مراجعه به شکسته بندی دچار مشکلات حادتر و در برخی مواقع مادام العمر شده اند.بیماران در صورت بروز مشکل باید به پزشکان متخصص در زمینه بیماریشان مراجعه نمایند.مشاغلی نظیر متخصص ارتوپدی،متخصص مغز و اعصاب و فیزیوتراپی مواردی هستند که با بیماریهای شکستگی بدن در ارتباط هستند.

در حال حاضر مشاغلی نظیر شکسته بندی غیرقانونی می باشد و با متخلفین برخورد قضایی  می شود.

فایل دستورالعمل انجام فیزیوتراپی در شرایط کرونا

برای دانلود دستورالعمل انجام فیزیوتراپی برای همکاران فیزیوتراپیست در شرایط کرونا ویروس بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود فایل دستورالعمل انجام فیزیوتراپی در شرایط کروناویروس

فیزیوتراپی کودکان

فیزیوتراپی مربوط به کودکان معمولا در مراکز فیزیوتراپی اطفال و کودکان انجام می شود.البته امکانات و تجهیزات فیزیوتراپی برای کودکان و بزرگسالان تقریبا یکسان است.

اما به دلیل شرایط خاص فیزیوتراپی کودکان مانند سروصدا و ... انجام فیزیوتراپی کودکان و بزرگسالان در کنار هم  باعث آزار هر دو طرف می شود .از این رو همواره پیشنهاد می شود فیزیوتراپی کودکان در مراکز فیزیوتراپی کودکان انجام  شود .در حال حاضر برای فیزیوتراپی کودکان مرکز فیزیوتراپی در اسلامشهر به صورت اختصاصی وجود ندارد.از این برای انجام فیزیوتراپی کودکان باید به مراکز موجود در شهر تهران مراجعه شود.مرکز طبی کودکان جنب بیمارستان امام خمینی یکی از مراکز مهم و معتبر فیزیوتراپی کودکان در تهران می باشد.این مرکز دارای انواع روش های تصویربرداری کودکان نیز می باشد .

 راهنمای انجام حرکات جهت حفظ بهداشت ستون فقرات در منزل در پی شیوع ویروس کرونا

همانطور که می دانیم پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.ورزش ونرمش اصولی و استاندارد می تواند سالها بدن شما را از بروز هر مشکلی بیمه کند.بسیاری از مشکلات بدن نظیر کمردرد ،زانو درد و ... به دلیل وجود ضعف  درعضلات است.با نرمش و ورزش مداوم عضلات و ماهیچه های بدن خود را تقویت می کنید. در صورتی که نرمش های توصیه شده توسط فیزیوتراپیست ها را دنبال کنید حتی در دوران پیری نیز با مشکلاتی نظیر کمر درد و ... مواجه نخواهید شد.با توجه به خانه نشینی در ایام شیوع ویروس کرونا و بی تحرکی جهت حفظ بهداشت ستون فقرات انجام حرکتها و نکات ذکر شده در زیر بسیار مفید خواهد بود.

1-انجام نرمش های ستون فقرات به شکلی که باعث تحریک و درد نشود.(برای آموزش نیازمند حضور در مرکز فیزیوتراپی تحت نظر فیزیوتراپیست می باشد).

2-انجام تمرینات انقباضی عضلات ثبات دهنده ستون فقرات که این مورد هم باید با مراجعه به مرکز فیزیوتراپی و آموزش انجام شود.

ورزش کردن برای حفظ ستون فقرات سالم ضروری است و می توان به توان بخشی ستون فقرات زخمی شما نیز کمک کند.

3-حفظ حالت درست نشستن به طوری که انحنای طبیعی فقرات به هم نخورد.بهترین حالت نشستن روی صندلی با حالت عمودی و نه قوز کرده.

4-محدود کردن زمان استفاده از گوشی تلفن همراه به طوری که سر بیش از اندازه پایین نیافتد. وگردن بیش از حد فشار نبیند.

5-اگر از کامپیوتر استفاده می کنید فاصله مانیتور باعث فشار و عقب خم نشدن سر و فشار به گردن نگردد.

6-انجام تمرینات برای افزایش بهره وری ریه ها.

7-ایستادن بیش از 10 دقیقه باعث فشار به فقرات می شود .

8-پرهیز از بلند کردن اجسام سنگین

9-پرهیز از خوابیدن نامناسب با بالش نامناسب و یا سطوح خیلی نرم و یا خیلی سفت

10-حفظ وزن مناسب با تغذیه اصولی با توجه به خانه نشینی

همچنین برخی از بیماران که به صورت مداوم نیاز به انجام برخی از روش های فیزیوتراپی ساده دارند ،می توانند با خرید تجهیزات فیزیوتراپی خانگی اقدام به انجام فیزیوتراپی در خانه نمایند.

فیزیوتراپی بیماران مبتلا به کرونا

بیماری کرونا بیماری بسیار پیچیده است .در برخی موارد که افراد به این بیماری مبتلا می شوند حتی پس از پایان دوره بیماری اختلالات و مشکلاتی در بدن خود احساس می کنند.در مواردی نیز بیماران پس از پایان دوره بیماری برای بازیابی توان حرکتی خود باید دوره های مختلف فیزیوتراپی را پشت سر بگذارند.بیماران مبتلا به کرونا پس از بهبود ،در صورت تشخیص پزشکان باید یک یا چند دوره فیزیوتراپی را انجام دهند.انجام فیزیوتراپی بیمارانی که به کرونا مبتلا بوده اند با رعایت کامل اصول و پروتکل های بداشتی انجام می شود.

مجموعه فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر آماده ارائه خدمات فیزیوتراپی به بیماران بهبود یافته از کرونا و بیماران ریوی می باشد.

اهمیت رعایت نظافت در مراکز پزشکی

لزوم رعایت کامل نظافت و پاکیزگی در مراکز پزشکی ازچندین حیس قابل توجه است.اول اینکه به دلیل حضور بیماران مختلف ،احتمال آلوده شدن مراکز پزشکی با انواع میکروب ها و عفونت ها وجود دارد.این میکروب ها همانطور که از بدن افراد بیمار به محیط منتل می شود به همین صورت از محیط بدن سایر بیماران منتقل می شود.همچنین شخصی که ممکن است بدنش درگیر بیماری باشد ،ممکن است در برابر ویروس های جدید مقاومت کمتری خواهند داشت. از این رو مراکز پزشکی باید به صورت مداوم استرلیزه و تمیز نگه داشته شوند.

با شیوع ویروسس کرونا نیز اهمیت تمیز نگه داشتن مراکز پزشکی دو چندان شده است.

در زیر برخی از موارد مهم در تمیز و پاکیزه نگه داشتن مراکز پزشکی را شرح می دهیم.

-استرلیزه کردن مداوم محل

-عوض کردن مرتب و مداوم روکش ها و ملحفه هایی که بیماران بر روی آن قرار می گیرند.

-وجود وسایل بهداشتی کافی در محل برای بیماران نظیر دستمال کاغذی،ژل های استرلیزه کننده ،ماسک و... .

-شستشوی مرتب مکان های عمومی نظیر دستشویی ها و سالن ها و...

-لزوم رعایت فاصله گذاری بین بیماران

-حتی المکان عدم حضور همراه بیماران در محل

انجام فیزیوتراپی معلولان عزیز در اسلامشهر

بسیاری از توان خواهان و معلولان عزیز برای حفظ و یا ارتقاع و افزایش توانایی خود نیاز به انجام فیزیوتراپی به صورت مستمر دارند.مجموعه فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر به صورت ويژه و با در نظر گرفتن شرایط خاص این عزیزان اقدام به سرویس دهی و ارائه خدمات به این عزیزان را می نماید.

ارتباط بیماران مغز و اعصاب و فیزیوتراپی

بسیاری از بیماران مغز و اعصاب پس از معاینه توسط پزشک مغز و اعصاب به مراکز فیزیوتراپی معرفی می شوند.بیمارانی که دچار سکته شده اند معمولا برای بهبود و بازیابی توانایی حرکتی نیاز به انجام فیزیوتراپی دارند.انجام فیزیوتراپی برای بیمارانی که دچار سکته شده اند نیز بسیار متنوع است و برای بیماران مختلف متفاوت است.برخی از بیمارانی که دچار سکته شده اند و توانایی حرکتی چندانی ندارند نیاز به انجام فیزیوتراپی در منزل دارند.

در مراکز فیزیوتراپی امور مربوط به توانبخشی این بیماران انجام  می شود.

برای مشاهده مطالب بیشتر در مورد مطب متخصص مغز و اعصاب اینجا کلیک کنید.

آسیب های ورزشی و فیزیوتراپی

معمولا در ورزش های سنگین و نیمه سنگین آسیب یا مصدومیت های برای ورزشکاران روی می دهد.بسته به نوع ورزش قسمت هایی از بدن بیش تر در معرض مصدومیت و آسیب قرار دارند.ورزش هایی نظیر فوتبال،کشتی ،وزنه برداری ،دو و ورزش هایی از این قبیل که نیاز به تحرک بالایی دارد بیشترین آمار مصدومیت در بین ورزشکاران را دارد.معمولا در کنار تیم های مهم ورزشی پزشکانی به عنوان متخصص فیزیوتراپی حضور دارند و به دقت شرایط جسمی ورزشکاران را رصد می کنند.فیزیوتراپیست ورزشی باید علائم هشداردهنده که ممکن است باعث بروز مشکل در ورزشکاران شود را به ورزشکاران گوشزد کند و ورزشکاران را توجیح کند که در صورت بروز علائم ويژه ای به سرعت فیزیوتراپیست را در جریان قرار دهند.

یک تیم ورزش حرفه ای اصولا باید مجهز به کلیه دستگاههای فیزیوتراپی با جدیدترین امکانات انها باشد.در صورت بروز هر گونه آسیب دیدگی باید ورزش کردن متوقف شود و به مداوا بر روی ورزشکاران شروع شود.وجود تجهیزات فیزیوتراپی-ورزشی در مراکز فیزیوتراپی برای ورزشکاران ،کمک بسیار خوب و عالی برای ورزشکاران می باشد.

مجموعه فیزیوتراپی اسلامشهر آمادگی کامل جهت ارائه خدمات فیزیوتراپی به تیم های ورزشی و ورزشکاران عزیز را دارد.

فیزیوتراپیست خانم در اسلامشهر

اغلب خانم ها تمایل دارند امور مربوط به فیزیوتراپی شان توسط کارشناسان فیزیوتراپی خانم انجام شود.مرکز فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر از حضور فیزیوتراپیست های خانم بهره مند می باشد.کلیه امور مربوط به فیزیوتراپی توسط فیزیوتراپیست های خانم انجام می شود.

بیمه های طرف قرارداد با مرکز فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر

برخی مراکز مختلف درمانی به صورت مکرر در حال ثبت قرارداد با مراکز بیمه ای مختلف و یا لغو قرار داد با برخی مراکز بیمه ای می باشند.

آخرین لیست بیمه های طرف قرارداد مرکز فیزیوتراپی اسلاشهر به شرح زیر می باشند.

بیمه تامین اجتماعی

بیمه خدمات درمانی

بیمه آتیه سازان

بیمه دی

بیمه دانا

بیمه پارسیان

بیمه صادرات

بیمه تجاری

بیمه بان کشاورزی

 

 نظرات بیماران

یکی  از فاکتورهای در ارزیابی عملکرد یک مرکز درمانی رضایت بیماران از مرکز می باشد.مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر به صورت مکرر از طرق مختلف

اقدام به دریافت نظرات کاربران در مورد نحوه خدمات رسانی این مرکز می نماید.

در زیر نظرات برخی از بیماران در مورد این مرکز را مشاهده می نمایید.

علیرضا :من مدتی از درد کمر و گردن رنج می بردم با دستور پزشک برای انجام فیزیوتراپی به مرکز فیزیوتراپی باغ فیض اسلامشهر مراجعه کردم.در چند دوره فیزیوتراپی که در این مرکز انجام دادم همیشه انجام فیزیوتراپی سروقت و نوبت انجام می شد .برخورد پرسنل فیزیوتراپی نیز بسیار خوب و محترمان بود.

محمد:مرکز فیزیوتراپی اسلامشهر یکی از بهترین مراکز فیزیوتراپی در اسلامشهر و تهران است .با توجه به اینکه بنده تا به حال برای درمان مشکل زانو به

چند مرکز فیزیوتراپی مراجعه کرده ام ،این مرکز را یکی از منظم ترین و دقیق ترین مراکز فیزیوتراپی یافتم.

مطالب مرتبط

فیزیوتراپی در اسلامشهر

متخصص مغز و تعصاب در اسلامشهر

 

 

 

 

 

چرا مرکز تشخیصی درمانی ستون فقرات و فیزیوتراپی اسلامشهر

فیزیوتراپی اسلامشهر
 
 
 
تجهیزات پزشکی فیزیوتراپی
    مجهز به تجهیزات پیشرفته پزشکی
 
طرف قرار داد با کلیه بیمه ها
طرف قرارداد با تمامی بیمه های معتبر
جراحی مغز و اعصاب
پزشکانی متخصص و با تجربه
پرسنلی دلسوز و با تجربه
پرسنلی دلسوز و متعهد
 
مشاوره
مشاوره و آموزش
 
دقت و کیفیت بالای تجهیزات و خدمات
دقت بالا

آخرین پست های وبلاگ

بیماران و عزیزانی که برای انجام فیزیوتراپی مراجعه می نمایند در صورتی که مبتلا به بیماری خاص نظیر بیماری های قلبی و ..  باشند قبل از انجام فیزیوتراپی حتما این مورد را با کارشناس این مرکز مطرح نمایند.در انجام فیزیوتراپی برای عزیزانی که بیمارهای خاصی داشته باشند هنگام انجام فیزیوتراپی نهایت احتیاط انجام می شود.   مطالب مرتبط فیزیوتراپی در اسلامشهر متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر
دی 21, 1398. توسط فیزیوتراپی و مغز و اعصاب در اسلامشهر
افراد مختلف به دلیل بیماری های مختلف برای انجام فیزیوتراپی به مراکز فیزیوتراپی مراجعه می کنند.در این میان بیشترین آمار مراجعه مربوط به بیماران دچار آسیب دیدگی های عضلانی ،آسیب دیدگی اسکلتی و آسیب های عصبی می باشد . افراد مبتلا به بیماریهای زیر نیز درصد بالایی از مراجعه کنندگان برای فیزیوتراپی را تشکیل می دهند. -بیماری های قلبی و عروقی -بیماریهای مختص کف لگن و بی اختیاری -بیماریهای کودکان -بیماریهای احشایی -بیماریهای عروقی   مطالب مرتبط فیزیوتراپی در اسلامشهر متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر
دی 21, 1398. توسط فیزیوتراپی و مغز و اعصاب در اسلامشهر
با توجه به سوالات بسیار بیماران و مراجعه کنندگان محترم در مورد بیماری کرونا ،بایستی خدمت این عزیزان عرض کنیم که تا تاریخ 98/12/04  هیچ موردی از بیماری کرونا در اسلامشهر مشاهده نشده است .البته بسیاری از افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند ممکن است از داشتن این بیماری اطلاع نداشته باشند از این رو بایستی نکات ایمنی و بهداشتی را به صورت کامل رعایت کرد.   مطالب مرتبط فیزیوتراپی در اسلامشهر متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر
اسفند 04, 1398. توسط فیزیوتراپی و مغز و اعصاب در اسلامشهر

درباره ما

 مرکز تشخیصی درمانی ستون فقرات اسلامشهر با چندین سال سابقه در زمینه تشخیص و درمان بیماری های مغز و اعصاب و ستون فقرات و با دارا  بودن تجهیزاتی مدرن و پیشرفته ، پزشکانی متخصص و زبده و پرسنلی مسئول و توانمند در خدمت بیماران محترم  می باشد.این مجموعه در کنار دارا بودن مرکز فیزیوتراپی مجهز در اسلامشهر دارای کادر پزشک فوق تخصص در زمینه مغز و اعصاب نیز می باشد.دکتر اسماعیل خلاقی فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب در مطب مجهز خوددر این مجموعه فعالیت دارند .

اطلاعات تماس

       آدرس فیزیوتراپی و مطب فوق جراحی مغز و اعصاب

       اسلامشهر،میدان باغ فیض ،کوچه 9 ،پلاک 49

      فیزیوتراپی : همه روزه به غیر از ایام تعطیلات 9 تا 20

         روزهای کاری متخصص جراحی مغز و اعصاب

      روزهای شنبه ،دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 16 الی 20

        _______________________________________________________

       تلفن فیزیوتراپی :56358039

       تلفن متخصص جراحی مغز و اعصاب:09336006440

 

 

 

بالا