شماره تلفن 56358039
online reservation of physiotraphy

online reservation of physiotraphy

صفحه اصلی

کارهایی که قبل از مراجعه به پزشک تصویربرداری پزشکی انجام دهیم.

برخی از بیماران برای صرفه‌جویی در وقت یا هزینه اقدام به مراجعه به مراکز تصویربرداری پزشکی برای انجام تصویربرداری پزشکی می‌کنند؛ با این هدف که پس از انجام تصویربرداری، عکس را برای پزشک معالج خود ببرند. این امر از چند جهت اشکال دارد؛ در زیر به توضیح این موارد می‌پردازیم.

مورد اول: به دلیل اشعه به بیمار در مراکز تصویربرداری پزشکی، مراکز تصویربرداری پزشکی حق انجام تصویربرداری بدون نسخه پزشک را ندارند.

مورد دوم اینکه تصویربرداری پزشکی از یک ناحیه از بدن می‌تواند با تکنیک‌های مختلف و زوایای مختلف انجام شود. این پزشک معالج است که تشخیص می‌دهد چه نوع تصویربرداری پزشکی و از چه زوایا و چه روشی انجام شود.

مورد سوم: ممکن است بیماری یا مشکل شما توسط پزشک تشخیص داده شود و نیاز به انجام تصویربرداری پزشکی نباشد.

تعداد پذیرش بیماران در هر روز توسط دکتر اسماعیل خلاقی

دکتر اسماعیل خلاقی برای هر بیمار حدود 25 دقیق وقت برای ویزیت، معاینه و درمان اختصاص می‌دهد. با توجه به اینکه ساعت کاری

دکتر اسماعیل خلاقی در مطپ‌ اسلامشهر حدود 4 ساعت است. حداکثر تعداد 16 بیمار در هرروز قابل‌پذیرش است؟

درد عصبی به چه صورت است؟

درد عصبی اغلب شبیه تیراندازی، چاقو زدن یا سوزش است    . گاهی اوقات می‌تواند به‌اندازه برق‌گرفتگی تیز و ناگهانی باشد    . افراد مبتلابه درد نوروپاتیک اغلب به لمس یا سرما بسیار حساس هستند و ممکن است درنتیجه محرک‌هایی که معمولاً دردناک نیستند، مانند مسواک زدن پوست، درد را تجربه کنند    .

چه اسکن‌هایی تومورهای مغزی را بررسی می‌کنند؟

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی     (MRI) و توموگرافی کامپیوتری     (CT) اسکن اغلب برای بررسی بیماری‌های مغزی استفاده می‌شود    . این اسکن‌ها تقریباً همیشه تومور مغزی را در صورت وجود نشان می‌دهند.

چقدر طول می کشد تا اعصاب آسیب‌دیده بهبود پیدا کنند؟

زمان بازسازی بستگی به میزان آسیب جدی عصب شما و نوع آسیبی دارد که متحمل شده‌اید    . اگر عصب شما کبود یا ضربه خورده است اما بریده نشده است، باید طی 6 تا 12 هفته بهبود یابد    . عصب قطع‌شده پس از حدود 4 هفته استراحت پس از آسیب، 1 میلی‌متر در روز رشد می‌کند    .

تصویربرداری MRI  

تصویربرداری MRI  یکی از تکنیک‌های تشخیصی برای بررسی مشکلات احتمالی در مغز است. پزشکان متخصص مغز و اعصاب در برخی موارد انجام MRI     مغز را برای بیماران تجویز می‌کنند.

MRI میتواند شرایط مختلف مغز مانند کیست، تومور، خونریزی، تورم، ناهنجاریهای رشدی و ساختاری، عفونتها،

شرایط التهابی یا مشکلات رگهای خونی را تشخیص دهد    . همچنین MRI     تعیین کند که آیا شانت کار می‌کند یا خیر و آسیب مغزی ناشی از آسیب یا سکته را تشخیص می‌دهد    .

ما نیز در صورت نیاز انجام MRI     را به برخی بیماران تجویز می‌کنیم. در شهرستان نیز دو مرکز MRI     وجود دارد. مرکز تصویربرداری نصر نبوی و درمانگاه خیریه اما رضا دو مرکزی هستند که تصویربرداری MRI     را انجام می‌دهند.

مدت زمان بهبود بیماران سکته مغزی چقدر است؟

سریعترین بهبودی معمولاً در طول سه تا چهار ماه اول پس از سکته مغزی اتفاق میافتد. درواقع 3 تا 4 ماه اول پس از سکته مغزی زمان طلایی برای بهبود و ریکاوری بیماراست. اما برخی از موارد روند سریع بهبودی تا سال اول و دوم پس از سکته نیز ادامه خواهد داشت. انجام فیزیوتراپی در سرعت بهبود بیماران مهم است.

پزشکان متخصص مغز و اعصاب بر اساس نیاز بیمار تست ها و آزمایش های مختلفی را برای بیمار تجویز می کنند. در زیر برخی از این موارد را نام می بریم.

سی تی اسکن

نوار مغزی

ام آر آی

نوار عصب و نوار عضله

  توموگرافی

    آنژیوگرافی

     پونکسیون کمری

 

بیشتر بخوانید

سؤالاتی که بیماران باید از متخصص مغز و اعصاب خود بپرسند

چطور برای ویزیت متخصص مغز و اعصاب آماده شوید

متخصص مغز و اعصاب در اولین ملاقات شما چه می‌کند؟

چه نوع رژیم غذایی بر مغز  تاثیر منفی دارد؟

 

چگونه سیستم عصبی خود را سالم نگه‌داریم

با ویتامین     B از اعصاب محافظت کنید    .

از یوگا و حرکات کششی برای تقویت سیستم عصبی استفاده کنید    .

برای بهبود سلامت اعصاب به دنبال رفاه باشید    .

علائم آسیب های مغزی چیست؟

علائم آسیب مغزی عبارت‌اند از    :

سردردهای مداوم

خستگی روحی شدید

خستگی شدید جسمانی

فلج

ضعف

لرزش

تشنج

حساسیت به نور

علائم و نشانه‌های اختلالات سیستم عصبی:

     شروع مداوم یا ناگهانی سردرد

     سردردی که تغییر می‌کند یا متفاوت است

     از دست دادن احساس یا سوزن سوزن شدن

     ضعف یا از دست دادن قدرت عضلانی

     از دست دادن بینایی یا دوبینی

     از دست دادن حافظه

     اختلال در توانایی ذهنی

     عدم هماهنگی

چرا ما را انتخاب کنید؟

مرکزتشخیصی درمانی ستون فقرات اسلامشهر از حضور فوق تخصص مغز و اعصاب جناب آقای دکتر اسماعیل خلاقی متخصص در تشخیص، درمان و مدیریت کلیه بیماری‌های عصبی مانند ام‌اس، سکته مغزی و بیماری پارکینسون بهره‌مند هستند   ما . با استفاده از جدیدترین فناوری تشخیصی موجود، ما می‌توانیم طیف وسیعی از بررسی‌های MRI و     CT اسکن و تله‌متری     EEG را ارائه دهیم. این به معنی تشخیص سریع و دسترسی به متخصصان موردنیاز شما است    .

اختلالات عصبی می‌تواند با از دست دادن عملکرد مغز نگران‌کننده باشد و باعث ایجاد علائمی ازجمله سردرد یا از دست دادن حافظه، مشکلات گفتاری یا کنترل ضعیف اندام شود. مشاوره اولیه به شناسایی علت احتمالی کمک می‌کند    . متخصص مغز و اعصاب این مجموعه با یک گروه چند رشته‌ای از جراحان مغز و اعصاب، فیزیوتراپیست ها، درمانگران گفتار و زبان، داروسازان و رژیم پزشکان در مورد شما همکاری خواهد کرد    . در مرکز تشخیصی درمانی ستون فقرات اسلامشهر، می‌توانید انتظار داشته باشید    : متخصص مغز و اعصاب جدیدترین آزمایش‌های تحقیقی برای تشخیص سریع بیماری‌های احتمالی مراجعین انجام می هند.

جراحی ستون فقرات


در برخی موارد بیمار نیاز به انجام جراحی ستون فقرات پیدا می‌کند.جراحی ستون فقرات آخرین گزینه‌ای هست که برای بیماران کمر و ستون فقرات تجویز می‌شود. پزشکان متخصص در مراحل ابتدایی و میانی بیماری‌های ستون فقرات، با تجویز دارو و روش‌های درمانی مختلف سعی در بهبود وضعیت بیماران می‌کنند.درنهایت درصورتی‌که روش‌های درمانی ذکرشده کمکی به بهبود وضعیت بیمار نکند، انجام عمل جراحی توصیه می‌شود    .
برای انجام عمل جراحی ستون فقرات بیمار بایستی آزمایش‌ها و تصویربرداری مختلفی را انجام دهد
    .

درمان افسردگی در مرکز تخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر

افسردگی یکی از بیماری‌های رایج در دنیای امروز است. مشکلات روحی و آسیب‌های اجتماعی، از دست‌دادن سلامتی، ازدست‌دادن عزیزان، سبک زندگی ماشینی، دوری افراد از هم، شبکه‌های مجازی، پمپاژ انواع خبرها و... از جمله دلایلی است که می‌تواند باعث بروز افسردگی می‌شود. افسردگی انواع، علائم و دلایل بسیار مختلفی دارد. همچنین شرایط مختلف می‌تواند تأثیر زیادی بر ایجاد افسردگی در افراد جامعه داشته باشد. شرایط بد اقتصادی، بحران‌های زیست‌محیطی، فجایع مختلف و حتی تغییر فصل می‌تواند بر ایجاد افسردگی کوتاه‌مدت و بلندمدت تأثیرگذار باشد    .

ما در کلینیک تخصصی مغز و اعصاب در اسلامشهر اقدام به یافتن دلایل افسردگی و ارائه مشاوره‌های مختلف جهت بهبود بیماران عزیز می‌نماییم    .

خدمات ارائه شده در مطب متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر

خدمات ارائه شده در مطب دکتر اسماعیل خلاقی در اسلامشهر به شرح زیر می‌باشد    :

خدمات تشخیصی

مشاوره

درمان سرپایی

تذکر: در صورت نیاز، جراحی در بیمارستان موردنظر پزشک در تهران انجام می‌شود    .

یادآوری خوردن دارو به بیماران مغز و اعصاب
برخی از بیماران مغز و اعصاب به دلایل بیماری، کهولت سن، آلزایمر و... توان تنظیم مصرف داروهایشان در ساعت مشخص را ندارند. این افراد ممکن است نتوانند داروهای خود را به‌صورت منظم مصرف کنند و یا حتی ممکن است داروهای خود را اشتباه و یا بیش از اندازه مصرف کنند. ازاین‌رو اطرافیان این بیماران باید وظیفه دادن دارو به بیمار را برعهده بگیرند    .

افرادی که دارای بیماری‌های مغز و اعصاب هستند ممکن است رفتارهای نامناسب از خود بروز دهند. برای مثال افرادی که به آلزایمر مبتلا هستند ممکن است بعد از رفتن به بیرون از منزل نتوانند به خانه بازگردند و گم بشوند. بسیار لازم و ضروری هست که افراد و خانواده‌هایی که بیماران مغز و اعصاب دارند، رفتار مناسب با بیمار داشته باشند و بدانند که بسیاری از رفتارهای اشتباه بیماران عمدی نیست و به دلیل بیماری می‌باشد    .

تأثیر بی‌خوابی بر مغز

بی‌خوابی تأثیرات منفی بر کارکرد مغز دارد. بی‌خوابی باعث دشواری در تصمیم‌گیری می‌شود. کاهش تمرکز، استرس، عصبی شدن و کاهش سرعت واکنش از جمله تأثیرات بی‌خوابی یا کم‌خوابی است. درصورتی‌که کم‌خوابی به‌صورت مداوم اتفاق تأثیرات منفی طولانی‌مدتی بر مغز و خواهد گذاشت    .

  پزشک متخصص مغز و اعصاب

پزشک متخصص مغز و اعصاب (نورولوژیست) پزشکی هست که در زمینه مغز و سیستم اعصاب بدن تخصص دارد. متخصصان مغزو اعصاب بیماری‌های مغز و نخاع، اعصاب محیطی و ماهیچه‌ها را درمان می‌کنند.  همچنین متخصصان مغز و اعصاب بیماری‌های صرع، سکته مغزی، ام‌اس و بیماری پارکینسون را درمان می‌کنند.

  این تخصص یکی از مهم‌ترین تخصص‌های پزشکی هست. نورولوژیست پس از گذراندن بیش از ۱۲ سال تحصیلات دانشگاهی (8 سال پزشکی و ۴ سال تخصص مغز و اعصاب) مهارت و توانایی کافی برای درمان بیماران دارای مشکلات مغز و اعصاب را خواهند داشت    .

دیگر بیماری‌های شایعی که متخصصان مغز و اعصاب درمان می‌کنند عبارت‌اند از    :

بیماری آلزایمر

اسکلروز جانبی آمیوتروفیک     (ALS

میگرن

کمردرد

تومور مغزی

صرع

سردرد

اسکلروز چندگانه    .

  افزایش 28.5 درصدی تعرفه خدمات تشخیصی - درمانی

  با تصویب هیئت‌وزیران کلیه خدمات تشخیصی - درمانی در مراکز دولتی، خصوصی و خیریه 28.5 درصد افزایش داشته است. برخی از مراکز تشخیصی درمانی مقدار افزایش فوق را در تعرفه‌های خود اعمال کرده‌اند و برخی نیز هنوز تعرفه جدید را در دستور کار قرار نداده‌اند.

تبریک سال 1400

دکتر اسماعیل خلاقی متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر،آغاز سال 1400 شمسی را به همه همکاران و مرا جعین محترم تبریک و شادباش عرض می نماید.

ثبت نسخ بیماران به صورت الکترونیکی

با توجه به شروع طرح بیمه تامین اجتماعی مبنی بر حذف دفترچه های الکترونیکی ،مطب دکتر اسماعیل خلاقی آمادگی کامل دارد که نسخ بیماران را به صورت الکترونیکی ثبت نماید.تجهیزات مورد نیاز این امر به صورت کامل در مطب فیزیوتراپی دکتر اسماعیل خلاقی فراهم شده است.بیماران محترم می توانند به مطب دکتر اسماعیل خلاقی متخصص مغزواعصاب در اسلامشهر، بدون دفترچه مراجعه کرده و به صورت انلاین پذیرش شوند.
دریافت فاکتورالثمنی پرداخت وجه

کلیه بیماران پس از پرداخت پول به منشی می توانند تقاضای دریافت رسید و فاکتور نمایند.این فاکتور و قبض برای دریافت مبلغ از بیمه های مکمل استفاده می شود.متاسفانه برخی مراجعین پس از دریافت فاکتور،فاکتور را گم می کنند و نمی توانند از بیمه استفاده کنند .از این رو برای دریافت فاکتور جدید به مطب مراجعه می نمایند.لازم به ذکر است که برای دریافت فاکتور المثنی پرداخت وجه ، بیمار خود حتما باید به مطب مراجعه نمایند همچنین پس از صدور فاکتور پرداخت المثنی مهر المثنی بر روی فاکتور زده می شود.

رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به میگرن

بسیاری از افراد دارای بیماری میگرن هستند و با این بیماری زندگی می‌کنند.همان‌طور که قبلاً گفته شد این افراد به موارد متعددی حساسیت دارند.یکی از این موارد رژیم غذایی هست.گرسنگی یکی از عواملی است که باعث تشدید بیماری میگرن می‌شود ازاین‌رو رعایت رژیم غذایی منظم برای این افراد بسیار ضروری است.در زیر چند مورد مهم در مورد رژیم غذایی افراد مبتلابه میگرن ذکرشده است    .

-مصرف منظم وعده‌های غذایی

-مصرف آب به‌اندازه کافی

-مصرف اکثر میوه‌ها به‌جز حبوبات و سبزی‌ها

-مصرف ماهی ،روغن ماهی و روغن‌های گیاهی

-مصرف برنج

-مصرف غذاهای حاوی منیزیم

-استفاده از زنجبیل در غذا و نوشیدنی

-مصرف چای و قهوه

افراد مبتلابه میگرن می‌توانند با حضور در مطب دکتر متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر، از درمان و مشاوره‌های لازم و موردنیاز خود بهره‌مند شوند    .مطب دکتر اسماعیل خلاقی در اسلامشهر پذیرایی بیمار مبتلابه میگرن هست    .

نحوه ویزیت بیمار

دکتر اسماعیل خلاقی، متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر با صبر و حوصله و با دقت کافی بیماران را ویزیت می‌کنند. دکتر اسماعیل خلاقی پزشکی بسیار خوش‌برخورد هستند. ایشان مشکل بیمار را به‌صورت صادقانه عنوان می‌کنند.

متأسفانه برخی پزشکان برای راحتی کار در صورت مراجعه بیمار به‌سرعت نسخه‌های تصویربرداری و آزمایش تجویز می‌کنند درصورتی‌که دکتر اسماعیل خلاقی هرگز آزمایش و تصویربرداری‌های بی‌مورد را تجویز نمی‌کنند        .

  میانگین انتظار در مطب

یکی از مواردی که در مطب‌های پزشکان امری چالشی محسوب می‌شود وقت دهی به بیماران است. وقت دهی به بیماران همواره امری نسبی است. پزشکان معمولاً نمی‌توانند وقت دقیقی برای بیماران در نظر بگریند ازاین‌رو همواره تأکید می‌کنند که وقت داده‌شده نسبی است و ممکن است ویزیت با تاخیر انجام شود    .

مطب دکتر اسماعیل خلاقی متخصص مغز و اعصاب در اسلامشهر، با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم عدم تجمع بیماران در مطب، با برنامه‌ریزی دقیق برای وقت دهی تلفنی سعی کرده است که نوبت‌دهی بسیار دقیقی برای بیماران داشته باشد. بااین‌حال میانگین انتظار بیماران در این مجموعه نیم ساعت است    .

برای مشاهده مطالب بیشتر در مورد مطالب مربوط به مشاوره‌ها و بیماری‌های مغز و اعصاب بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید    .

سایر مطالب سایت   فایل word

سایر مطالب سایت   فایل pdf

مطالب مرتبط

دکتر اسماعیل خلاقی

فیزیوتراپی در اسلامشهر

نگرانی اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشک از خرید واکسن روسی

در روزهای اخیر خبر خرید و واردات واکسن کرونا خبرساز شده است.بسیاری از پزشکان اشکالاتی به روند تهیه و آماده سازی این واکسن وارد داشته اند.چند روز پیش اعضای مجمع نظامی پزشکی کشور از خرید و استفاده از واکسن روسی ابراز نگرانی کرد.تنی چند از نمایندگان نیز ابراز داشتند که تمایلی به استفاده از این واکسن ندارند.یکی از دلایل اصلی مخالفت ها با این واکسن عدم شفافیت در نحوه تولید و آزمایش این واکسن است.با این حال ممکن است در روزهای آتی گزاری هایی در مورد نحوه تولید و آزمایش های این واکسن ارائه شود و نظرها را در مورد این واکسن تغییر دهد    .

لازم به ذکر است که در حال حاضر تا تاریخ 99/11/14 هیچ دارو یا واکسنی برای ایمن سازی بدن در مقابل ویروس کرونا در کشور وجود ندارد    .

درد گردن

درد گردن ممکن است به دلایل مختلفی بروز کند.منشا درد گردن می تواند عضلات گردن ،دیسک های بین مهره ای و مفاصل باشد.در این میان فرسایش مهره های گردن یا آتروز ممکن است در دیسک بین مهره ها،تنه مهره ها و فواصل بین مهره ای باعث بروز آرتروز می شود.فرسایش مهره ها می توانند بدون علامت باشند و تنها در تصویربرداری های پزشکی قابل رویت باشند.آرتروز همینطور می تواند با علائم دردهایاندام فوقانی ،ضعف عضلات و گزگز و مورمورشدن باشد    .

عوامل موثر در بروز آرتروز سن،ضربه خوردگی ،عدم رعایت سبک صحیح کارکردن ،ژنتیک و کاهش

قدرت عضلات اشاره کرد.سبک زندگی سالم می تواند بروز آرتروز را کاهش دهد    .

در صورت بروز چنین علائم حتما به پزشک مراجعه کنید    .

دلایل بروز مشکلات عصبی و راههای پیشگیری از آن

مشکلات عصبی به دلایل مختلف در برخی افراد بروز می کند.این مشکلات عصبی دلایل بسیار زیادی
می تواند داشته باشد. از جمله کمبود استراحت فشار کاری بالا،مشکلات خانوادگی و اجتماعی ،مشکلات

اقتصادی،سابقه بیماریهای مختلف رژیک غذایی بد ،استفاده از الکل و مواد مخدر و.... .اما با مشکلات

عصبی چطور باید برخورد کرد و چطور می توان از آن پیشگری کرد.در زیر چند مورد مهم جهت

پیشگیری و جلوگیری از بروز مشکلات عصبی ذکر می شود    .

-به صورت منظم ورزش کنید

-به مقدار کافی استراحت کنید    .

-در صورتی که بیماری دارید مراقبت ها و پیگیری های لازم برای درمان را انجام دهید    .

-از مصرف مواد مخدر،سیگار و الکل پرهیز کنید    .

-رژیم غذایی متعادل می تواند برای پیشگیری فشار عصبی بسیار مفید باشد    .

-بسیار آب بنوشید

-از مصرف داروهای بدون تجویز پزشک جددا خودداری کنید    .

-استفاده از گوشی و شبکه های اجتماعی را مدیریت کنید    .

امروزه با گسترش و تنوع جنبه های مختلف زندگی بروز مشکلات عصبی دلایل

بسیار زیادی می تواند داشته باشد .شناخت و رفع مشکلات این مشکلات می تواند پیچیدگی های

زیادی داشته باشد .کمک گرفتن از متخصصان روانشناس و روانپزشک در شرایط شدید

مشکلات عصبی می تواند بسیار چاره ساز باشد    .

سکته و علائم آن

روزانه صدها نفر در ایران دچار سکته می شوند.پانزده درصد از افرادی که سکته می کنند

فوت می کنند.دلیل سکته به زبان ساده این هست که به دلالیل مختلف از جمله پاره شدن رگ

خون به مغز نمی رسد و فرد دچار سکته می شود    .متاسفانه در سال های اخیر سن سکته در

ایران پایین امده است     .

سکته علائم انی و ناگهانی دارد که در زیر چند مورد از این علائم را نام می بریم    .

علائم سکته: سردرد ،سرگیجه ،اختلال تکلم ،اشکال در راه رفتن ، عدم تعادل ، ضعف ،بی حسی

افزایش فشار عصبی به دلیل مشکلات اقتصادی

از حدود دو سال و نیم گذشته مشکلات اقتصادی شدیدی برای کشورمان ایجاد شده است و

افراد و خانواده های ایرانی را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.

مشکلات فقر،بیکاری،افزایش روز افزون قیمت ها و... به صورت مستقیم بر فکر و روان

افراد تاثیر می گذارد و آرامش را از افراد و خانواده ها سلب می کند.اخیرا شاهد افزایش آمار

اقدام به خودکشی،آسیب رساندن به خود ،افزایش امار سکته و.. بوده ایم    .مشکلات عصبی ،

استرس و .. می تواند به صورت مستقیم بر کارکرد وسلامت مغز تاثیرگذار باشد    .

از این رو افراد لازم است در صورت بروز مشکلات فکری و عصبی حتما با روانشناس و

روانپزشکان مراجعه نمایند      .  


 

چه عواملی باعث ایجاد سردردهای میگرنی در افراد دچار میگرن می شود؟

میگرن از جمله حساسیت های شایع در میان افراد می باشد.برآورده شده است که بیش از

یک میلیارد نفر دچار آن هستند و با آن سر می کنند.در واقع همواره میان ما افرادی نظیر

دوست ،فامیل،افراد غریبه و... هستند که ممکن است دچار میگرن باشند و ما از آن اطلاع

نداشته باشیم.از این رو باید برای عدم رنجش این افراد نکاتی را رعایت کرد.اما چه عواملی

باعث ایجاد سردرد در افراد دچار میگرن می شود ؟

لازم است بدانیم که افرادی که دچار میگرن هستند به لحاظ کارکرد مغزی هیچ مشکلی ندارند

اما مغز این افراد به عواملی نظیر تغییرات دما،صدای بلند،استرس،تغییرات هورمونی،گرسنگی

و حتی بو حساس تر است     .

بروز هر یک از این عومل می تواند باعث شود که فرد تا ساعت ها دچار سردردهای طاقت فرسا

و شدید شود     .در واقع پزشکان میگرن را نه به عنوان بیماری که به عنوان یک حساسیت در

افراد بررسی می کنند      .

دانستن این مطالب به ما کمک می کند که با عدم تولید صداهای باند،عدم ایجاد استرس و در کل

عدم ایجاد هرگونه عواملی که باعث ایجاد حساسیت و شروع سردرد در افرادی که دچار میگرن هستند

شود موجب رنجش و درد افراد نشویم        .

پزشکان متخصص مغز واعصاب (نورولوژی) در اسلامشهر

متاسفانه در شهرستان اسلامشهر پزشک متخصص مغزو اعصاب به تعداد کافی وجود ندارد .در زیر نام

چند تن از پزشکان متخصص مغز و اعصاب فعال در اسلامشهر را ذکر می کینم        .

دکتر اسماعیل خلاقی

دکتر قادر هارونی

دکتر زینلی

دکتر مهرداد کریمی

دکتر فیاض نکو

دکتر بهاء الدین سیروس

پذیرش بیماران ام اس درمطب دکتر خلاقی در اسلامشهر

بیماری ام اس از بیماریهای جدید و پیچیده ای هست که مشکلات فراوانی برای بیماران ایجاد می کند.

این بیماری علائم مختلفی دارد که در زیر برخی از این علائم را نام می بریم        .

ضعف یا بی حسی

از دست دادن نسبی یا کامل بینایی

درد در بخشی از اعضای بدن

لکنت زبان

خستگی

گیجی،سرگیجه یا عدم تعادل

 

مطب دکتر اسماعیل خلاقی در اسلامشهر همه روزه پذیرای بیمارن عزیز به خصوص بیمارن

مبتلا به ام اس می باشد        .

  

تلفن مطب09336006440       

متاستازهای مغزی در افراد مبتلا به سرطان

 برخی از افرادی که بیماری سرطان در بخشی از بدنشان وجود دارد در طول زندگی دچار متاستاز

مغزی می شوند.بسیاری از افرادی که دارای متاستاز مغزی هستند در طول زندگی با علائم زیر روبرو می شوند.            

سردرد های عمدتا صبحگاهی

تشنج

تهوع همراه با سردرد

استفراغ

سفتی گردن

ترس از نور

اختلالات شناختی

اختلالات حرکتی

درد کمر و درد زانو
درد کمر و درد زانو از مواردی است که در افرادی که دارای اضافه وزن هستند بسیاردیده می شود.

در صورتی که شخصی دارای اضافه وزن باشد و همچنین فعالیت بدنی مناسبی نداشته باشد ممکن

است دچار زانو درد شود.به این صورت که شخصی که اضافه وزن دارد در صورتی که تحرک کافی

نداشته باشد ماهیچه های پایش به مرور ضعیف شده و وزن اضافه شخص به دلیل اینکه ماهیچه های

پا توان کافی برای نگهداری وزن بدن را ندارند ، بر روی زانوها فشار وارد خواهد کرد.همچنین

کمردرد نیز از دیگر مشکلاتی است که افراد دارای اضافه وزن با آن درگیر هستند .مهم ترین گزینه

برای این افراد کم کردن وزن و ورزش های خاصی نظیر پیاده روی ،یا راه رفتن در عمق کم در استخر

می باشد.افرادی که دارای مشکلاتی نظیر زانو درد یا کمر درد هستند باید از انجام کارهای سنگین

پرهیز نمایند.همچنین ممکن است درد مربوط به کمر و زانو به دلایل دیگری ایجاد شده باشد .

از ین رو در صورت بروز هرگونه درد زانو و درد کمر در صورتی که دردر بیش از چند روز ادامه داشته

باشد حتما به پزشک مراجعه کنید تا علت و دلیل درد مشخص شود        .

مطب دکتر اسماعیل خلاقی واقع در اسلامشهر انجام معاینه و ویزیت بیمارانی که دارای دردهای زانو و

کمر هستند را انجام می دهد        .

جراحی دیسک کمر

جراحی دیسک کمر از راهکارهای درمان عود دیسک است اما معمولا پزشکان ابتدا روش و درمان های

دارویی و ورزشی را تجویز می کنند و انجام جراحی دیسک معمولا جزو گزینه های نهایی می باشد.

همچنین امکان عود دیسک پس از جراحی نیز وجود دارد. برای مثال ژنتیک بیمار می تواند در عود

مجدد بیماری موثر باشد .اضافه وزن،عدم رعایت مراقبت های پس از جراحی انجام کارهای سنگین و

استعمال دخانیت از مواردی است که ممکن است منجر به عود کردن دیسک پس از جراحی شود        .

#انجام جراحی دیسک کمر در اسلامشهر

توصیه به بیماران مغز و اعصاب

عزیزانی که بیماریهای مغز و اعصاب دارند بایستی حتما در زمان مناسب داروهای خودرا مصرف کنند.

در صورتی که خود توان تشخیص زمان مصرف دارو را نداشته باشند اطرافیان باید این امر را به عهده بگیرند

و داروهای بیمار را صرف وقت به بیمار بدهند.مراجعه به موقع به مطب،پرهیز از فعالیت های سنگین

    ،پرهیز از اضطراب و عصبی شدن ،توجه و مراقبت اطرافیان و رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری

از بیماری هایی نظیر کرونا از دیگر توصیه های دکتر اسماعیل خلاقی به بیماران مغزو اعصاب می باشد      .

برای مشاهده مطالب و مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید        .

پذیرش تلفنی

بیماران و مراجعین محترم درنظر داشته باشند که نوبت دهی و وقت دهی تلفنی در ساعات مشخص تنها

به صورت حدودی و تقریبی می باشد         .


 تاثیر کرونا بر مغز و اعصاب انسان

مطالعات و بررسی های پیرامون ویروس کرونا نشان می دهد که این ویروس در مواردی تاثیرات منفیو جبران ناپذیری بر فعالیت مغز انسان می گذارد .مشاهده مواردی نظیر سکته مغز در برخی از بیماران کرونایی دلیلی بر این امر می باشد        .
در این میان بیمارانی که سابقه سکته و عمل جراحی و یا بیماری های دیگری دارند باید بیش از دیگران موارد بهداشتی را رعایت کنند تا به این ویروس دچار نشوند        .

لزوم انجام تصویربرداری سی اسکن و ام ار ای با تجویز پزشک متخصص

     گاها دیده می شود که برخی از افراد به دلیل کمردرد ، سردرد و... به پزشک عمومی مراجعه می کنند و پزشک برای ایشان انجام تصویربرداری سی تی اسکن و ام ار ای تجویز می کند.متاسفانه اخیار تجویزانجام سی تی اسکن و ام ار ای توسط پزشکان عمومی افزایش یافته است و گاه دیده می شود که برای هر بیماری و دردی پزشک انجام سی تی اسکن و ام ار ای را تجویز می کند        .

لازم است بدانید که شرکت های بیمه ای نوشتن نسخه سی تی اسکن و ام ار ای را از پزشکان

عمومی را قبول ندارند .و این نسخ باید آزاد پذیرش شود .البته در مورد سی تی اسکن اورژانسی

مغز بدون تزریق با نسخه پزشک عمومی قابل انجام است .

در مواردی که پزشک عمومی نسخه ام ار ای و سی تی به غیر از مورد ذکر شده را تجویز کند

اولا به صورت بیمه پذیرش نخواهد شد و بیمار بایستی هزینه را به صورت آزاد پرداخت کند

ثانیا احتمال دارد پزشکی عمومی بیمار را برای معاینه بیشتر به یک پزشک متخصص معرفی کند

و پزشک متخصص نیز نوع سی تی اسکن و ام آر ای گرفته شده را نپذیرد و نوع دیگری از سی تی اسکن و ام ار ای را برای بیمار تجویز کند .پس خدمت بیماران و همراهان محترمشان عرض می کنیم که در صورتی که به پزشک عمومی مراجعه کنند و پزشک در موارد غیر اورژانسی انجام سی تی اسکن و ام ار ای را تجویز کرد قبل از انجام کار حتما بایک پزشک متخصص دیگر مشورت نمایند        .

البته اکثر پزشکان عمومی عزیز بر این نکته کاملا اگاهی دارند وبه ندرت اقدام به تجویز تصویربرداری هایتخصصی تر می نمایند        .

برای مشاهده اطلاعات تماس روی لینک زیر کلیک کنید      .

اطلاعات تماس

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در مطب

با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی توسط عموم مردم لازم می دانیم خدمت بیماران و مراجعین محترم عرض کنیم که در این مجموعه کلیه پروتکل های بهداشتی به صورت کامل رعایت می شود      .

همچنین بیماران و مراجعین عزیز در صورت مراجعه حضوری حتما بایستی از ماسک استفاده کنند در غیراینصورت امکان ارائه خدمات نخواهیم داشت        .

همچنین ما جهت رفاه مشتریان عزیز اقدام به پاسخگویی تلفنی در موارد اورژانسی می نمائیم        .

مراجعین محترم در صورت داشتن هرگونه علائم کرونا خواهشمندیم منشی و پزشک را درجریان بیماری خودقرار دهید .همچنین بیمارانی که علائم کرونا دارند در صورتی که مشکلشان جدی و اورژانسی نیست از حضور در این مرکز درمانی خودداری فرمایید         
 

دکتر اسماعیل خلاقی فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند. ایشان تنها پزشک

فوق تخصص جراح مغز و اعصاب در اسلامشهر می باشند که مطب فعال در این شهرستان دارد     .

دکتر اسماعیل خلاق از بهترین جراحان مغز و اعصاب کشور می باشند که در این زمینه نیز بسیار صاحب نام هستند     .

دکتر اساعیل خلاقی بیشترین مراجعه کننده برای بیماران مغزو اعصاب در اسلامشهر را دارند.همچنین

همواره اکثریت قریب به اتفاق مراجعین از مراجعه به مطب ایشان رضایت داشته اند. 
شنبه ،دوشنبه و چهارشنبه از ساعت16 الی 20 در کلینیک تخصصی جراحی مغز و اعصاب و ستون

فقرات اسلامشهر جهت دریافت نوبت با شماره های موجود در قسمت تماس باما       تماس حاصل فرمایید        .

برای رفتن به صفحه اصلی بر روی لینک زیر کلیک کنید        .

 

افزایش فشار عصبی به افراد به دلیل مشکلات اقتصادی

از حدود دو سال و نیم گذشته مشکلات اقتصادی شدیدی برای کشورمان ایجاد شده است و افراد و خانواده های ایرانی را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.مشکلات فقر،بیکاری،افزایش روز افزون قیمت ها و... به صورت مستقیم بر فکر و روان افراد تاثیر می گذارد و آرامش را از افراد و خانواده ها سلب می کند.اخیرا شاهد افزایش آمار اقدام به خودکشی،آسیب رساندن به خود ،افزایش امار سکته و.. بوده ایم .مشکلات عصبی ،استرس و .. می تواند به صورت مستقیم بر کرکرد وسلامت مغز تاثیرگذار باشد  .از این رو افراد لازم است در صورت بروز مشکلات فکری و عصبی حتما با روانشناس و روانپزشکان مراجعه نمایند         .

چه عواملی باعث ایجاد سردردهای میگرنی در افراد دچار میگرن می شود؟

میگرن از جمله حساسیت های شایع در میان افراد می باشد.برآورده شده است که بیش از یک میلیارد نفر دچار آن هستند و با آن سر می کنند.در واقع همواره میان ما افرادی نظیر دوست ،فامیل،افراد غریبه و... هستند که ممکن است دچار میگرن باشند و ما از آن اطلاع نداشته باشیم.از این رو باید برای عدم رنجش این افراد نکاتی را رعایت کرد.اما چه عواملی باعث ایجاد سردر در افراد دچار میگرن می شود .لازم است بدانیم که افرادی که دچار میگرن هستند به لحاظ کارکرد مغزی هیچ مشکلی ندارند اما مغز این افراد به عواملی نظیر تغییرات دما،صدای بلند،استرس،تغییرات هورمونی،گرسنگی و حتی بو حساس تر است             .بروز هر یک از این عومل می تواند باعث شود که فرد تا ساعت ها دچار سردردهای طاقت فرسا و شدید شود       .در واقع پزشکان میگرن را نه به عنوان بیماری که به عنوان یک حساسیت در افراد بررسی می کنند             .

دانستن این مطالب به ما کمک می کند که با عدم تولید صداهای باند،عدم ایجاد استرس و در کل عدم ایجاد هرگونه عواملی که باعث ایجاد حساسیت و شروع سردرد در افرادی که دچار میگرن هستند شود موجب رنجش و درد افراد نشویم        .

پزشکان متخصص مغز واعصاب (نورولوژی) در اسلامشهر

متاسفانه در شهرستان اسلامشهر پزشک متخصص مغزو اعصاب به تعداد کافی وجود ندارد .در زیر نام چند تن از پزشکان متخصص مغز و اعصاب فعال در اسلامشهر را ذکر می کینم        .

دکتر اسماعیل خلاقی

دکتر قادر هارونی

دکتر زینلی

دکتر مهرداد کریمی

دکتر فیاض نکو

دکتر بهاء الدین سیروس

پذیرش بیماران ام اس در مطب دکتر خلاقی در اسلامشهر

بیماری ام اس از بیماریهای جدید و پیچیده ای هست که مشکلات فراوانی برای بیماران ایجاد می کند.این بیماری علائم مختلفی دارد که در زیر برخی از این علائم را نام می بریم        .

ضعف یا بی حسی

از دست دادن نسبی یا کامل بینایی

درد در بخشی از اعضای بدن

لکنت زبان

خستگی

گیجی،سرگیجه یا عدم تعادل

مطب دکتر اسماعیل خلاقی در اسلامشهر همه روزه پذیرای بیمارن عزیز به خصوص بیمارن مبتلا به ام اس می باشد        .

نشانی و آدرس مطب         

متاستازهای مغزی در افراد مبتلا به سرطان

برخی از افرادی که بیماری سرطان در بخشی از بدنشان وجود دارد در طول زندگی دچار متاستاز مغزی می شوند .بسیاری از افرادی که دارای متاستاز مغزی هستند در طول زندگی با علائم زیر روبرو می شوند        .     

سردرد های عمدتا صبحگاهی

تشنج

تهوع همراه با سردرد

استفراغ

سفتی گردن

ترس از نور

اختلالات شناختی

اختلالات حرکتی

درد کمر و درد زانو در افراد دارای اضافه وزن
 
درد کمر و درد زانو از مواردی است که در افرادی که دارای اضافه وزن هستند بسیار دیده می شود.در صورتی که شخصی دارای اضافه وزن باشد و همچنین فعالیت بدنی مناسبی نداشته باشد ممکن است دچار زانو درد شود.به این صورت که شخصی که اضافه وزن دارد در صورتی که تحرک کافی نداشته باشد ماهیچه های پایش به مرور ضعیف شده و وزن اضافه شخص به دلیل اینکه ماهیچه های پا توان کافی برای نگهداری وزن بدن را ندارند ، بر روی زانوها فشار وارد خواهد کرد.همچنین کمردرد نیز از دیگر مشکلاتی است که افراد دارای اضافه وزن با آن درگیر هستند .مهم ترین گزینه برای این افراد کم کردن وزن و ورزش های خاصی نظیر پیاده روی ،یا راه رفتن در عمق کم در استخر می باشد.افرادی که دارای مشکلاتی نظیر زانو درد یا کمر درد هستند باید از انجام کارهای سنگین پرهیز نمایند        .

همچنین ممکن است درد مربوط به کمر و زانو به دلایل دیگری ایجاد شده باشد .از ین رو در صورت بروز هرگونه درد زانو و درد کمر در صورتی که دردر بیش از چند روز ادامه داشته باشد حتما به پزشک مراجعه کنید تا علت و دلیل درد مشخص شود        .

دکتر اسماعیل خلاقی واقع در اسلامشهر انجام معاینه و ویزیت بیمارانی که دارای دردهای زانو و کمر هستند را انجام می دهد        .

جراحی دیسک کمر

جراحی دیسک کمر از راهکارهای درمان عود دیسک است اما معمولا پزشکان ابتدا روش ها و درمان های دارویی و ورزشی را تجویز می کنند و انجام جراحی دیسک معمولا جزو گزینه های نهایی می باشد.همچنین امکان عود دیسک پس از جراحی نیز وجود دارد.برای مثال ژنتیک بیمار می تواند در عود مجدد بیماری موثر باشد .اضافه وزن،عدم رعایت مراقبت های پس از جراحی انجام کارهای سنگین و استعمال دخانیت از مواردی است که ممکن است منجر به عود کردن دیسک پس از جراحی شود        .
  #
انجام جراحی دیسک کمر در اسلامشهر

توصیه به بیماران مغز و اعصاب

عزیزانی که بیماریهای مغز و اعصاب دارند بایستی حتما در زمان مناسب داروهای خود را مصرف کنند.در صورتی که خو توان تشخیص زمان مصرف دارو را ندارند اطرافیان باید این امر را به عهده بگیرند و داروهای بیمار را صرف وقت به بیمار بدهند.مراجعه به موقع به مطب،پرهیز از فعالیت های سنگین ،پرهیز از اضطراب و عصبی شدن ،توجه و مراقبت اطرافیان و رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از بیماری هایی نظیر کرونا از دیگر توصیه های دکتر اسماعیل خلاقی به بیماران مغزو اعصاب می باشد        .

وبلاگ ما
برای مشاهده مطالب و مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید        .

پذیرش تلفنی

بیماران و مراجعین محترم درنظر داشته باشند که نوبت دهی و وقت دهی تلفنی در ساعات مشخص تنها به صورت حدودی و تقریبی می باشد         .

تاثیر کرونا بر مغز و اعصاب انسان

مطالعات و بررسی های پیرامون ویروس کرونا نشان می دهد که این ویروس در مواردی تاثیرات منفی و جبران ناپذیری

بر فعالیت مغز انسان می گذارد .مشاهده مواردی نظیر سکته مغز در برخی از بیماران کرونایی دلیلی بر این امر می باشد        .
در این میان بیمارانی که سابقه سکته و عمل جراحی و یا بیماری های دیگری دارند باید بیش از دیگران موارد بهداشتی را

رعایت کنند تا به این ویروس دچار نشوند        .

لزوم انجام تصویربرداری سی اسکن و ام ار ای با تجویز پزشک متخصص

گاها دیده می شود که برخی از افراد به دلیل کمردرد ،سردرد و... به پزشک عمومی مراجعه می کنند و پزشک عمومی برایایشان انجام تصویربرداری سی تی اسکن و ام ار ای تجویز می کند.متاسفانه اخیار تجویز انجام سی تی اسکن و ام ار ای توسط پزشکانعمومی افزایش یافته است و گاه دیده می شود که برای هر بیماری و دردی پزشک انجام سی تی اسکن و ام ار ای را تجویز می کند        .

پزشکان عمومی تنها در موارد اورژانسی حق نوشتن نسخه سی تی یا ام ار ای دارند وآن هم تنها در مورد سی تی اسکن از سر می باشد        .

در مواردی که پزشک عمومی نسخه ام ار ای و سی تی به غیر از مورد ذکر شده را تجویز کند اولا به صورت بیمه پذیرش نخواهد شد و بیمار بایستی هزینه را به صورت آزاد پرداخت کند ثانیا احتمال دارد پزشکی عمومی بیمار را برای معاینه بیشتر به یک پزشکمتخصص معرفی کند و پزشک متخصص نیز نوع سی تی اسکن و ام آر ای گرفته شده را نپذیرد و نوع دیگری از سی تی اسکن و ام ار ای را برای بیمار تجویز کند .پس خدمت بیماران و همراهان محترمشان عرض می کنیم که در صورتی که به پزشک عمومی مراجعه کنند.

و پزشک در موارد غیر اورژانسی انجام سی تی اسکن و ام ار ای را تجویز کرد قبل از انجام کار حتما بایک پزشک متخصص دیگر مشورت نمایند        .

البته اکثر پزشکان عمومی عزیز بر این نکته کاملا اگاهی دارند وبه ندرت اقدام به تجویز تصویربرداری های تخصصی تر می نمایند        .

لزوم رعایت پروتک های بهداشتی در مطب

با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی توسط عموم مردم لازم می دانیم خدمت بیماران و مراجعین محترم عرض کنیم که در این مجموعه کلیه پروتکل های بهداشتی به صورت کامل رعایت می شود        .

همچنین بیماران و مراجعین عزیز در صورت مراجعه حضوری حتما بایستی از ماسک استفاده کنند در غیر اینصورت امکان ارائه خدمات نخواهیم داشت        .

همچنین ما جهت رفاه مشتریان عزیز اقدام به پاسخگویی تلفنی در موارد اورژانسی می نمائیم        .

مراجعین محترم در صورت داشتن هرگونه علائم کرونا خواهشمندیم منشی و پزشک را درجریان بیماری خود قرار دهید    .

همچنینبیمارانی که علائم کرونا دارند در صورتی که مشکلشان جدی و اورژانسی نیست از حضور در این مرکز درمانی خودداری فرمایید.

درباره دکتر اسماعیل خلاقی

دکتر اسماعیل خلاقی فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند .ایشان از معدود پزشکان فوق تخصص جراح مغز و اعصاب در اسلامشهر می باشند که مطب فعال در این شهرستان دارد. دکتر اسماعیل خلاقی از بهترین جراحان مغز و اعصاب کشور می باشند که در این زمینه نیز بسیار صاحب نام هستند.  

انجام جدیدترین روش های جراحی مغز و اعصاب و جراحی ستون فقرات توسط تیم زبده و متخصص دکتر اسماعیل خلاقی در مطب اسلامشهر انجام می شود        .

روزهای پذیرایی در مطب اسلامشهر
روزهای شنبه ،دوشنبه و چهارشنبه از ساعت16 الی 20 در کلینیک تخصصی جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

درباره ما

مرکز تشخیصی درمانی ستون فقرات اسلامشهر بیش از 15 سال سابقه درزمینهٔ تشخیص و درمان بیماری‌های مغز و اعصاب و ستون فقرات دارد. این مرکز با دارا بودن تجهیزاتی مدرن و پیشرفته، پزشکانی متخصص و زبده و پرسنلی مسئول و توانمند در خدمت بیماران محترم در اسلامشهر است. این مجموعه در کنار دارا بودن مرکز فیزیوتراپی مجهز، دارای کادر پزشک فوق تخصص درزمینهٔ مغز و اعصاب نیز می باشد.

دکتر اسماعیل خلاقی فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب در مطب مجهز خود در این مجموعه فعالیت دارند.

طراح وب سایت

   طراحی سایت و سئو :مهندس مرتضی خیری

     وب سایت: http://sitevaseo.ir

اطلاعات تماس

      آدرس فیزیوتراپی و مطب فوق جراحی مغز و اعصاب

      اسلامشهر،میدان باغ فیض ،کوچه 9 ،پلاک 49

      فیزیوتراپی : همه روزه به غیر از ایام تعطیلات از ساعت 9 تا 20

       روزهای کاری متخصص جراحی مغز و اعصاب

      روزهای شنبه ،دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 16 الی 20

        _______________________________________________________

       تلفن فیزیوتراپی :56358039

       تلفن متخصص جراحی مغز و اعصاب:09336006440

        instagrampaje of eslamshahrspine.ir صفحه اینستاگرام دکتر میرزاحیدری

بالا